Правила безпечної поведінки при надзвичайних ситуаціях
Сьогодні в Україні, як ніколи підвищується роль освіти у підготовці молоді до дій в надзвичайних ситуаціях, адже безпека під час військового стану починається з обізнаності.
З метою проведення профілактичної роботи серед учасників освітнього процесу щодо дотримання правил безпечної поведінки, формування вміння прогнозувати небезпечні ситуації та знаходити правильні рішення щодо безпечного виходу з цих ситуацій, прищеплення навичок обережної поведінки в надзвичайних ситуаціях та бережливого ставлення до збереження свого здоров’я і життя та оточуючих у коледжі протягом вересня місяця 2022 року були проведені онлайн заняття серед студентів академічних групах з безпеки життєдіяльності.
В ході онлайн занять викладачем БЖД Дрогобецькою Н.Г. розглянуті алгоритм дій при надзвичайних ситуаціях та надані поради щодо правил безпеки в умовах військового стану. До проведення заходів були долучені: куратори академічних груп, адміністрація коледжу, начальник цивільного захисту Власенко М.М.
Запобігання торгівлі людьми
Торгівля людьми – здійснення незаконної угоди, об'єктом якої є людина, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, у тому числі сексуальної, з використанням обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини або із застосуванням чи погрозою застосування насильства, з використанням службового становища або матеріальної чи іншої залежності від іншої особи, що відповідно до Кримінального кодексу України визнаються злочином.
Жінки та діти, які змушені зараз покинути Україну через військову агресію Росії та прямують до сусідніх країн, стикаються з ризиками торгівлі людьми. Водночас чоловіки, що залишаються всередині країни, також можуть стати здобиччю торговців людьми. Втрата роботи і доходу внаслідок війни, обмежені можливості забезпечити головні потреби внутрішньо переміщених осіб, біженців та постраждалого від війни населення призведуть до зростання ризиків. Злочинний світ пристосовується до змін реальності, полюючи на нові жертви, торговці людьми готуються скористатися вразливістю тих, хто змушений покинути Україну.
Педагогічні працівники закладів освіти мають можливість скористатися електронним банком науково-методичної літератури, розміщеним на сайті МОН за посиланням: https://mon.gov.ua/ua/osvita/pozashkilna-osvita/vihovna-robota-ta-zahist-prav-ditini/protidiya-torgivli-lyudmi.
Інформаційні матеріали Представництва МОМ в Україні щодо безпечних подорожей: https://bit.ly/ЗагальніПравилаБезпеки; щодо онлайн-квестів для роботи із старшокласниками: https://quest.stoptrafficking.org/start.
Звернутися за практичними порадами можна до: Національної гарячої лінії з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів 527, що працює за підтримки МОМ, з 8:00 до 20:00 за номером 527 (безкоштовно з мобільних телефонів) або 0 800 505 501 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів). Особи, які перебувають за кордоном, можуть звернутися до консультантів гарячої лінії за електронною адресою 527.hotline@gmail.com;
Національної дитячої «гарячої лінії» за телефоном 0 800 500 225 або 116 111 (для дзвінків з мобільного) та Національної «гарячої» лінії з попередження насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації 0 800 500 335 або 116 123 (для дзвінків з мобільного) ГО «Ла Страда-Україна».
Лист Міністерства освіти і науки України від 25.03.2022 № 1/3663-22 щодо запобігання торгівлі людьми в умовах воєнної агресії
ЗБЕРЕЖЕННЯ ТА ВІДНОВЛЕННЯ ПСИХОЕМОЦІЙНОГО ЗДОРОВ'Я ПІД ЧАС КРИЗОВИХ ПОДІЙ
У непрості часи кожен з нас переживає цілу гаму почуттів і час від часу питається зрозуміти, а чи це нормально? І весь цей час наша психіка перебуває в екстремальних умовах, витримуючи колосальну напругу. І тому дуже важливо зрозуміти, що відбувається з нами зараз, а головне – як надати собі раду в такому випадку.
Внаслідок складної соціально-політичної ситуації в Україні значно збільшилась потреба у наданні психологічної допомоги учасникам освітнього процесу. У зв’язку з цим працівники психологічної служби коледжу організували проведення індивідуальної та групової роботи в онлайн форматі з дотриманням вимог методик та Етичного кодексу психолога.
Для здобувачів освіти коледжу організовані онлай-лекціі з тем: «Збереження та відновлення психоемоційного здоров'я під час кризових подій» (Подтикан І. В., практичний психолог), «Підтримка соціальних контактів. Правила безпеки під час кризових подій» (Князькіна Д.В., соціальний педагог).
24 БЕРЕЗНЯ – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З ТУБЕРКУЛЬОЗОМ
Щороку 24 березня відзначають Всесвітній день боротьби з туберкульозом. Тому у цей день значну увагу світової спільноти привертають до критичних завдань для досягнення глобальних цілей Стратегії боротьби з туберкульозом. Експерти впевнені у тому, що програмний та комплексний підхід до реалізації цієї мети забезпечить виявлення осіб з найвищим ризиком захворювання, тестування на інфекцію та ефективність профілактичних заходів.
У рамках Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом у Кременчуцькому медичному фаховому коледжі імені В.І. Литвиненка проведено студентську онлайн-конференцію «Як не втратити час? Сучасний погляд на проблеми фтізіатрії» за участю здобувачів освіти третіх і четвертих курсів відділення за спеціалізацією «Лікувальна справа». З доповідями виступили студенти: Малик А., Зикович Н., Білецька Н., Гасан А., Насиров Т., Дніпровська І. Організатор заходу: І.Ю. Чечель.
На конференції розглянули питання профілактики туберкульозу та ролі фельдшера в ранній діагностиці захворювань. Зокрема приділили увагу специфічній профілактиці, хіміопрофілактиці, санітарній та соціальній профілактиці туберкульозу. Доповідачами було акцентовано увагу на тому, що профілактику туберкульозу потрібно здійснювати комплексно, у тому числі разом з іншими протитуберкульозними заходами.
ПРАВА ЛЮДИНИ ТА ПРАВОЗАХИСНА ДІЯЛЬНІСТЬ В УКРАЇНІ
27 січня 2022 року в Кременчуцькому медичному фаховому коледжі імені В.І. Литвиненка проведений тренінг за участю Альони Макаренко, головного фахівця зі зв'язків з громадськістю та пресою Кременчуцького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Фахівець ознайомила студентів коледжу з правами людини та правозахисною діяльністю в Україні.
МІСТА І ГРОМАДИ, ВІЛЬНІ ВІД ДОМАШНЬОГО НАСИЛЬСТВА
У Кременчуцькому медичному фаховому коледжі імені В.І. Литвиненка проведений цикл онлайн-тренінгів «Протидія домаганням у громадських місцях», розроблений громадською організацією «Hollaback» у партнерстві з брендом L'Oreal Paris та Фондом ООН у галузі народонаселення в Україні (UNFPA).Мета – навчити реагувати у випадку, коли ми стаємо свідками домагань у громадських місцях або коли ми самі зазнаємо домагань.
Тренерка: Юлія Трунова – старша координаторка UNFPA по проєкту «Міста і громади, вільні від домашнього насильства», координаторка муніципальної тато-школи «ТATOhub Полтава», тренерка Національного тренінгового центру у співпраці з муніципальним консультантом Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні – Юлією Єфремовою.
Обговорення питань запобігання насиллю
15 грудня 2921 року в Кременчуцькому медичному фаховому коледжі ім. В.І. Литвиненка відбулася зустріч студентів з представником Фонду ООН в галузі народонаселення, муніципальним консультантом Юлією Володимирівною Єфремовою з питань запобігання сексуального насилля.
Єфремова Ю.В. повідомила слухачам, що будь-які форми сексуального домагання, сексуальної експлуатації та наруги є неприйнятними та заборонені в Програмі розвитку Організації Об’єднаних Націй, порушують права людини та підривають базові цінності ООН. Запобігання такій поведінці та підтримка постраждалих є нашим спільним пріоритетом. Фонд прагне забезпечувати швидку, доречну й ефективну відповідь на всі повідомлення, пов’язані з даною проблематикою.
МИ ЗА СВІТ ПРОТИ НАСИЛЛЯ
Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Мета акції – привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.У Кременчуцькому медичному фаховому коледжі ім. В.І. Литвиненка проведені цикл спеціальних занять за тематикою протидії домашньому насильству з використанням методичних матеріалів (сценарій та презентація), які надані Департаментом освіти і науки обласної державної адміністрації.
Мета таких заходів – ознайомити підлітків із формами домашнього насильства та його проявами, навчити розпізнавати домашнє насильство і протидіяти йому, ознайомити з алгоритмом дій, якщо підліток став свідком насильницьких дій або вони були вчинені відносно нього.
В академічних групах була проведена робота щодо аналізу та оцінки життєвих ситуацій, переглянули відео «Як діяти якщо стали свідком або жертвою насильства», соціальну рекламу проти насильства «Розірви коло» та звернення відомих людей, які хочуть привернути увагу до цієї соціальної проблеми.
Мій улюблений світ – це не казка,
А реальне щасливе життя,
Бо звільнивши наш світ від насильства
Можна сміло іти в майбуття!
Профілактика та запобігання тютюнопаління
В рамках Міжнародного дня відмови від тютюнопаління в академічних групах Кременчуцького медичного фахового коледжу ім. В.І. Литвиненка проведені години спілкування «Час відмовитись від тютюну».
Мета заходів – це запобігти поширенню тютюнової залежності, профілактика тютюнопаління та інформування суспільства про згубний вплив тютюну на здоров’я.
На годинах спілкування студенти детально ознайомились зі складом тютюнового диму та його впливом на дихальні шляхи людини й організм в цілому. Розглянули питання щодо статистики тютюнопаління в Україні. Найбільшу дискусію викликала проблема щодо використання кальянів, електронних цигарок. Інформація підкріплювалась візуалізацією через власноруч створені презентації.
Цікава форма і творчий підхід викладачів Б.О. Луценка, В.В. Соляника, М.Т. Репецького спонукали студентів до активної участі у заходах. Знання про шкідливий вплив тютюнопаління на організм людини допоможуть студентам уникнути небезпеки для свого здоров’я та сприяють активній популяризації цих знань серед сучасної молоді та пацієнтів закладів охорони здоров’я.
БУЛІНГ – НІ!
З 13 по 17 вересня 2021 року в рамках Всеукраїнського тижня з протидії булінгу в Кременчуцькому медичному фаховому коледжі ім. В.І. Литвиненка працівниками психологічної служби проведено цикл заходів, присвячених даній проблематиці. А саме: заняття з елементами тренінгу «Що потрібно зробити, щоб світ став добрішим...», «Життя без насильства», «Зупини цькування!», бесіди: «Булінг та його прояви». Проведені заходи були спрямовані на інформування учасників освітнього процесу про поняття «булінгу» і його різновиди, відповідальність за вчинення, протидію та профілактику цього явища в коледжі.
Булінг – це дія або бездіяльність, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, – це дія або бездіяльність, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого була або могла бути заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого.
ВИДИ БУЛІНГУ:
· фізичний;
· психологічний;
· економічний;
· сексуальний,
· із застосуванням засобів електронних комунікацій (кібербулінг).
ОЗНАКИ БУЛІНГУ:· систематичність (повторюваність);
· наявність сторін – кривдник (булер), потерпілий (жертва булінгу), спостерігачі;
· наслідки у вигляді психічної та/або фізичної шкоди, приниження, страх, тривога, підпорядкування потерпілого інтересам кривдника, та/або спричинення соціальної ізоляції потерпілого.
18 грудня 2018 року Верховна Рада України прийняла Закон №2657-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)», яким закріплено відповідальність за вчинення булінгу.
· Булінг (цькування) неповнолітньої чи малолітньої особи – штраф від 850 до 1700 грн або громадські роботи від 20 до 40 годин.
· Такі діяння, вчинені повторно протягом року після або групою осіб - штраф від 1700 до 3400 грн або громадські роботи на строк від 40 до 60 годин.
· Якщо булінг (цькування) вчинить дитина до 16 років – відповідатимуть його батьки або особи, що їх заміняють. До них будуть застосовані штраф від 850 до 1700 грн або громадські роботи на строк від 20 до 40 годин.
· Якщо керівник закладу освіти не повідомить органи Національної поліції України про відомі йому випадки цькування серед учнів, до нього буде застосоване покарання у вигляді штрафу від 850 до 1700 грн або виправних робіт до одного місяця з відрахуванням до 20 % заробітку.
· Якщо Вам необхідна правова допомога (юридична консультація, складання заяви, інших документів) – зверніться до Єдиного контакт-центру безоплатної правової допомоги за номером 0 800 213 103*.
ВАЖЛИВО: діти мають право безоплатно отримати послуги адвоката (складання заяв, представництво в суді).
Якщо дитині необхідна психологічна допомога – зверніться на Національну дитячу «гарячу лінію» для дітей та батьків з питань захисту прав дітей за номером 116-111 – *цілодобово та безкоштовно в межах України.
Формування здорового способу життя молоді
Студенти Кременчуцького медичного фахового коледжу імені В.І. Литвиненка, Мацюпа Віолетта і Капінос Маргарита, взяли участь у міському конкурсі соціальної реклами в межах реалізації програми «Формування здорового способу життя молоді та профілактика соціально-негативних явищ у молодіжному середовищі» у 2021 році в м. Кременчуці.
Організаторами конкурсу виступають управління молоді та спорту Кременчуцької міської ради, Кременчуцький міський комітет молодіжних організацій та Молодіжний Парламент Кременчука.
За підсумками конкурсу макетів соціальної реклами Капінос Маргарита отримала диплом за І місце, Мацюпа Віолетта – диплом учасника. Роботи переможців будуть розміщені у громадських місцях м. Кременчука, а також у засобах масової інформації та у соціальних мережах.
Місячник боротьби з туберкульозом
Найдорожче в людини – це життя
Найдорожче в людини – це життя. Воно дається їй тільки раз і кожній – своє. Звичне і неповторне, радісне і сумне, солодке, як мед, і гірке, як полин, але у кожного – своє, і його не можна прожити двічі.
Життя – це багатство. Кожна людина отримує його при народженні, навіть не розуміючи, наскільки великий це скарб.
Кожна людина вирішує, як скористатися цим скарбом, як прожити своє життя. Прислів’я говорить: «Життя прожити – не поле перейти». І у кожного на життєвому шляху будуть зустрічатися не лише задоволення й приємні події, але й серйозні випробування. Необхідно знаходити в собі сили, щоб іти далі. Щоб почувати себе впевненішим, бажано заручитися підтримкою родини, бо це найближчі й найрідніші люди; спілкуватися з друзями та авторитетними дорослими.
Саме головне – не залишатися наодинці зі своїми проблемами.
Зневіра та самотність штовхають людей на необдумані вчинки. У такі моменти люди забувають, що життя дає кожному змогу реалізувати себе, випробувати себе і вийти переможцем зі складної ситуації.
Тому треба вірити в себе і у свої сили!
Твоє життя буде по-справжньому повноцінним тільки тоді, коли ти будеш допомагати іншим, відчувати задоволення від того, що ти приносиш користь людям.
Заповнюючи своє життя корисною справою, присвячуючи його іншим людям, людина значно підвищує цінність власного життя.
Це стосується професії медичного працівника.
Медичні працівники – це ті люди, які стоять на варті життя і здоров’я, вступаючи іноді у нерівний двобій зі смертю.
І яка радість, коли перемога на боці медиків! Тільки люди, які рятують людські життя, можуть по-справжньому оцінити цей скарб. Довести людям, що немає нічого найціннішого у світі за життя.
Бережіть своє життя, пояснюйте іншим, який це неоціненний скарб:
Життя – це можливість,
Скористайся нею.
Життя – це мрія,
Здійсни її.
Життя – це виклик,
Прийми його.
Життя – це кохання,
Насолодися ним сповна.
Життя – це боротьба,
Стань борцем.
Життя таке чудове,
Не згуби його.
Це твоє життя,
Борись за нього!
Шановні учасники освітнього процесу!
Відповідальність підлітків за порушення закону
30 січня 2020 року для студентів 1 курсу відділення за спеціалізацією «Лікувальна справа» на базі 9 класів було проведено інтерактивну бесіду з теми «Відповідальність підлітків за порушення закону» провідним інспектором Крюківського районного відділу пробації Оксаною Моріною та начальником відділу правопросвітництва Кременчуцького міського центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Світланою Терещенко. Захід організовано соціальним педагогом Д.В. Князькіною.
16 днів проти насильства
05 грудня 2019 року в рамках акції «16 днів проти насильства» для студентів І курсу відділення за спеціалізацією «Лікувальна справа» під керівництвом соціального педагога Д.В. Князькіної та куратора групи П.О.Іванової була проведена лекція «Булінг – виклики та протидія» начальником відділу правопросвітництва Кременчуцького центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги С.О. Терещенко.
СНІД цілить у серце життя!
09 грудня 2019 року членами громадського університету «Вчись бути здоровим!» Кременчуцького медичного коледжу В.І. Литвиненка презентували просвітницький проект «СНІД цілить у серце життя!» для студентів Кременчуцького педагогічного коледжу імені А.С. Макаренка. В акції взяли участь студенти відділення за спеціалізацією «Лікувальна справа» 4-А (11) Опришко Д., Михайлова В., Ніколаєва Х. під керівництвом керівника проекту І.Ю. Чечель та були нагороджені грамотами від адміністрації педагогічного коледжу.
Причини правопорушень серед неповнолітніх та їх попередження
04 лютого 2020 року відбулася зустріч студентів 1 курсу відділення за спеціалізацією «Лікувальна справа» на базі 9 класів зі старшим інспектором ювенальної превенції Кременчуцького відділу поліції – Наталією Анатолівною Каут з теми «Причини правопорушень серед неповнолітніх та їх попередження».
Захід організовано соціальним педагогом Д.В. Князькіною.
Вплив паління на організм людини
25 листопада 2019 року студентами членами громадського університету «Вчись бути здоровим» Кременчуцького медичного коледжу В.І. Литвиненка було проведено інтерактивну презентацію проекту «Вплив паління на організм людини» для студентів перших курсів Кременчуцького педагогічного коледжу імені А.С. Макаренка під керівництвом керівника проекту І.Ю.Чечель.
Студенти-науковці ознайомили слухачів з правилами профілактики тютюнопаління, засадами здорового способу життя та поширили інформацію щодо пріоритетів здоров’я, спорту, активного відпочинку й відмови від шкідливих звичок у молодіжному середовищі.
Діабет: захисти себе та свою родину
08 листопада 2019 року в рамках відзначення Міжнародного дня боротьби з цукровим діабетом на базі Кременчуцької міської першої лікарні імені О.Т. Богаєвського проведений брейн-ринг з проблем цукрового діабету між командами 3-х та 4-х курсів відділення за спеціалізацією «Лікувальна справа». У заході взяли участь представники громадського університету «Вчись бути здоровим!» та студентського наукового товариства «In Spe!».
Організатори – І.Ю. Чечель, О.Д. Манаєнкова та В.В. Соляник.
Здорове серце – запорука міцного здоров’я
Щорічно за підтримки Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я в Україні відзначають: 29 вересня – Всесвітній день серця, 10 жовтня – Всесвітній день психічного здоров'я.
Членами громадського університету «Вчись бути здоровим!» та студентського наукового товариства «In spe!» Кременчуцького медичного коледжу імені В.І. Литвиненка на базі навчальних кімнат Першої міської лікарні імені О.Т. Богаєвського проведені заходи інформаційно-просвітницького спрямування в рамках Всесвітнього дня серця та Всесвітнього дня психічного здоров’я, а саме:
Популяризація здорового способу життя
27 вересня 2019 р., напередодні Дня міста, в парку культури та відпочинку «Придніпровський» відбулись профілактично-просвітницькі акції «Я не палю – я модний» та «Я проти наркотиків». До заходів долучились студенти – волонтери Кременчуцького медичного коледжу імені В.І. Литвиненка під керівництвом соціального педагога – Д.В. Князькіної та працівника КМЦСССДМ – Т.М. Самчішиної.
Протидія булінгу
0 800 500 225 (зі стаціонарного телефону) і безкоштовним коротким номером 116-111 (мобільних).
Профілактичні заняття зі студентами
27 березня 2019 року в Кременчуцькому медичному коледжі ім. В.І. Литвиненка проведені заняття з елементами тренінгу «Вирішення конфліктів мирним шляхом» для студентів перших курсів відділень за спеціалізацією «Лікувальна справа», «Сестринська справа» за участю патрульних поліцейських в рамках профілактичної програми «Коледж і поліція». Заняття провели: Крамаренко Я.Ю, старший інспектор Батальйону патрульної поліції у м. Кременчук, старший лейтенант; Соколов Р.А., інспектор роти №4 БПП у м. Кременчук, майор поліції; Шило Н.А., інспектор роти №2, лейтенант поліції.
Всесвітній День боротьби з туберкульозом
26 березня 2019 року у Кременчуцькому медичному коледжі ім. В.І. Литвиненка відбулася науково-практична конференція «Туберкульоз як медико-соціальна проблема сучасності» до Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом під керівництвом завідувача відділенням «Післядипломна освіта», викладача терапії, – Л.В. Холявицької; кандидата медичних наук, викладача терапії – Б.О. Луценка.
У заході взяли участь: Л.І. Коровіна – лікар-епідеміолог Кременчуцького міськрайонного відокремленого підрозділу лабораторних досліджень ДУ «Полтавський ОЛЦ МОЗ України»; М.Г. Чуб – лікар-фтизіатр дитячий Комунального підприємства «Кременчуцький обласний протитуберкульозний диспансер Полтавської обласної ради», Н.С. Холодюк – завідувач спеціалізованим кабінетом «Довіра» з лікування ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД, лікар-інфекціоніст КМП «Лікарня Придніпровська»; Н.Г. Нанарова – психолог спеціалізованого кабінету «Довіра» з лікування ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД КМП «Лікарня «Придніпровська»; Л.М. Большова – лікар-фтизіатр Комунального некомерційного підприємства Кременчуцької районної ради «Кременчуцька центральна районна лікарня».
У рамках Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом на базі навчалних кімнат Кременчуцької першої міської лікарні ім. О. Богаєвського відбулась студентська науково-практична конференція та засідання «круглого столу». На засіданнях громадського університету «Вчись бути здоровим!» розглядалися питанням профілактики туберкульозу серед молоді, адже завчасна інформаційно-просвітницька робота є найефективнішою у попередженні поширення цього соціально небезпечного захворювання. Куратор заходів – І.Ю. Чечель.
Краще попередити розвиток певної проблеми, ніж мати справу із її наслідками
Знання, здоров’я, життя
У рамках Міжнародної правозахисної акції «16 днів проти насильства» в коледжі проведена низка заходів, спрямованих на подолання такого негативного явища як насильство та підвищення уваги до проблеми епідемії ВІЛ/СНІДу в Україні, а саме: заняття з елементами тренінгу «Хто такий волонтер?», акція «ВІЛ/СНІД: стосується кожного» до Всесвітнього дня боротьби з ВІЛ-інфекцією та СНІДом та години спілкування в академічних групах «Життя без насильства». Заходи проходили при підтримці Тетяни Миколаївни Самчишиної, спеціаліста Кременчуцького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
Ми не палимо і вам не радимо!
У рамках відзначення в Україні Міжнародного Дня відмови від паління, в Кременчуцькому медичному коледжі імені В.І. Литвиненка проведена низка заходів: година спілкування «Молоді про шкідливість тютюнопаління» у групах відділення за спеціальністю «Лікувальна справа» та «Сестринська справа» під керівництвом кураторів груп Б.О. Луценка, О.М. Бабича; тематична радіогазета (В.В. Соляник), флеш-моб за участю студентів відділення «Акушерська справа» та «Сестринська справа» (І.Ю. Чечель); інформаційно-просвітницька робота членами громадського університету «Вчись бути здоровим» (І.Ю Чечель).
Цукровий діабет – не вирок, а особливий спосіб життя
З 12 по 16 листопада 2018 року в рамках відзначення Міжнародного дня боротьби з цукровим діабетом на базі Кременчуцької міської першої лікарні ім. О.Т. Богаєвського проведені заходи: науково-практична конференція «Вирішення актуальних питань ендокринології в системі первинної медико-санітарної допомоги»; брейн-ринг з проблем цукрового діабету між командами четвертих курсів відділення за спеціальністю «Лікувальна справа»; соціально орієнтовані заходи «Життя з цукровим діабетом: реалії та рекомендації для пацієнтів». У заходах взяли участь представники громадського університету «Вчись бути здоровим!» та студентського наукового товариства «In Spe!». Організатор – І.Ю. Чечель.
Відповідальність підлітків за порушення закону
06 листопада 2018 року соціальним педагогом коледжу Князькіною Дар’єю В’ячеславівною була організована та проведена зустріч студентства зі старшим інспектором сектору ювенальної превенції Кременчуцького відділу поліції Каут Наталією Анатоліївною. Студенти мали змогу прослухати лекцію за темою «Відповідальність підлітків за порушення закону». Учасники зустрічі отримали відповіді на поставлені запитання, висловили свою думку стосовно причин правопорушень серед молоді та їх попередження.
ТОБІ ОБИРАТИ!
Разом за здоров’я!
15 лютого 2017 року в Кременчуцькому медичному коледжі ім. В.І. Литвиненка проведена відеолекції «Дорога в глухий кут. Все про наркотики» соціальним педагогом Д.В. Князькіною для студентів 2 курсу відділень за спеціальністю «Лікувальна справа» та «Сестринська справа». Мета заходу – профілактика вживання наркотичних речовин та підвищення рівня усвідомлення щодо вибору власної безпечної поведінки.
ВІЛ/СНІД. Небезпека і профілактика
Разом за добро
Шкідливий вплив алкоголю
Немає коментарів:
Дописати коментар