Професійне виховання

ДОНОРСТВО – ЦЕ ПРО ЖИТТЯ 


 
 

«Думай про інших. Здай кров. Поділись життям», щорічно під таким гаслом світова спільнота, в рамках Всесвітнього дня донора крові, привертає увагу людей піклуватися один про одного, об’єднує всіх тих, які підтримують добровільні системи донорства крові.

Сьогодні в Україні питання донорства крові та її компонентів стає ще більш актуальнішим. Долучившись до донорського руху – це шанс допомогти одужанню чи врятувати чиєсь життя.

Дорогі друзі! Вітаємо із Всесвітнім днем Донора! Всім донорам крові та працівникам цієї сфери дякуємо за відданість своїй справі і за те, що даруєте іншим людям надію на порятунок. Адже набуття цього статусу є свідченням відповідального ставлення до свого здоров’я, активної життєвої позиції та можливості принесення користі суспільству! Міцного здоров’я, миру, благополуччя!

09 червня 2022 р. на базі Кременчуцького медичного фахового коледжу
 
імені В.І. Литвиненка відбулася онлайн конференція «Донорство – це про життя». Мета – це популяризація донорства крові в Україні, налагодження контактів між закладом освіти, фахівцями з охорони здоров'я і донорами, щоб оперативно надавати медичну допомогу пацієнтам.

Викладачі і студенти коледжу активно залучені до донорського руху. Пропонуємо переглянути відеоролик «Здай кров – заради життя» за участю студентів коледжу, деякі з героїв цього фільму є уже випускниками нашої alma mater.

При створені відеоролику

використані відеофрагменти

«Кременчуцькі новини»

ПП Приватної телекомпанії «Візит»;

ВСТV (суспільного телебачення м. Біла Церква)

 

 

 

СРІБНИЙ ДЗВОНИК У НАШИХ СЕРЦЯХ…


 
18 травня 2022 р. у коледжі лунає останній дзвоник для студентів відділення за спеціалізацією «Стоматологія ортопедична», а слідом за ним новий старт.    

Та, хоча цьогоріч останній дзвоник пролунає онлайн, святкову атмосферу разом з відчуттям особистої перемоги у студентів не забрати.

Дорогі друзі! У мелодійних переливах останнього дзвоника залишиться все: і радість перших перемог, і наполеглива робота над собою. Нехай кожна його трель нагадує вам про світлі дні, проведені у вічно юному храмі науки, ім'я якому Кременчуцький медичний фаховий коледж імені В.І. Литвиненка.

Щиросердечно вітаємо вас з урочистою подією – святом останнього дзвоника, який відкриває дорогу в світ наступної сходинки в житті, а саме переддипломної практики.

Сьогодні вас вітають викладачі, які вели до цього знаменного дня; батьки, які підтримували у будь-яких починаннях і прагненнях та друзі. Бажаємо успіхів та удачі! Ми віримо у вас!

 

 

З Міжнародним Днем медичної сестри і брата!


2 травня у Міжнародний День медичної сестри і брата хочеться підібрати особливі слова для вас, справжні ангели в білих халатах та привітати з професійним святом. Наймиліші, найтурботливіші і найвідважніші! Вашими руками світ стає кращим!

Щиросердечно дякуємо вам за важливу і гідну працю. Нехай все те добро, що ви робите кожного дня, повертається до вас усмішками близьких, несподіваними подарунками долі та нескінченними щасливими моментами! Здоров’я, миру, благополуччя, достатку!

12 травня 2022 р. у Кременчуцькому медичному фаховому коледжі імені В.І. Литвиненка відбулась онлай-конференція до Міжнародного дня медичної сестри і брата за участю студентів відділення за спеціалізацією «Сестринська справа».

Учасників конференції з професійним святом привітала директор коледжу – Світлана Станіславівна Малик. На онлайн-зустрічі виступила випускниця коледжу, магістр медсестринства – Дар’я Олегівна Якимець, яка в своїй доповіді розкрила питання з історії становлення світового медсестринства, ролі сестер милосердя у системі охорони здоров’я та внесок медичних сестер у розвиток сучасного громадянського суспільства.

 


 

 

 

ДЗВЕНИТЬ СРІБЛЯСТО В ТИШІ УРОЧИСТІЙ…

 

 

Коледжні роки – це найсвітліша пора у житті студентів Кременчуцького медичного фахового коледжу імені В.І. Литвиненка, насичена важливими подіями та цікавими моментами. Сьогодні – онлайн урочиста церемонія, присвячена «останньому дзвонику» нехай запам’ятається студентам випускних груп відділення за спеціалізацією «Сестринська справа» світлою, радісною подією у житті. 

Ще ніби вчора, студенти четвертого курсу вперше переступили коледжний поріг: посвята першокурсників у студенти, перший дзвінок, перші викладачі, куратор групи, перші радощі й досягнення, і здавалося, все ще попереду 

Швидко плине час, сьогодні – «останній дзвоник» для вас пролунає в стінах рідного коледжу. Тож подякуйте, шановні старшокурсники, своїм наставникам за знання і тепло, які вони вам дарували протягом коледжних студентських років і своїм батькам, які підтримували вас і були завжди поруч.

Дзвенить сріблясто в тиші урочистій

Коледжний дзвінок, юності пора.

І сяє в небі сонце променисте,

А навкругився ваша рідня.

То ж дай вам Бог у мирі всім прожити,

Щоб ваші руки знали медицини ремесло.

Життя любить, а ще людей любити,

Щоб легко і щасливо завжди вам було!

 

 

ДЗВОНИК ОСТАННІЙ В РІДНІЙ ALMA MATER

 

 

15.04.2022 р.

Останній дзвоник – урочиста загальноколеджна церемонія, яка проходить у Кременчуцькому медичному фаховому коледжі імені В.І. Литвиненка у випускних групах перед проходження переддипломної практики. Останній дзвоник підводить риску, ставить крапку в освітньому марафоні з усіма його лекціями, практичними заняттями, семінарами, контрольними роботами та домашніми завданнями.

Це день важливий для закладу освіти,  так як він має своє значення. Для студентів – це нова валіза знань за плечима, для викладачів – гордість за майбутнє покоління, для батьків – мить, коли їхні діти стають дорослішими.

Дорогі друзі! Нехай світлою буде ваша дорога, вистелена добрими справами та особистими перемогами! Хай поруч з вами завжди будуть досвідчені й мудрі наставники та вірні друзі! Бажаємо знайти свою життєву стежину, стати гідними громадянами нашої держави!

 

 

Студентська науково-практична конференція

 

14 квітня 2022 року в Кременчуцькому медичному фаховому коледжі імені В.І. Литвиненка відбулася студентська науково-практична онлайн конференція «Невідкладні стани в терапії, що спричинені гуманітарною катастрофою» за участю представників громадського університету «Вчись бути здоровим!» та студентського наукового товариства «Іn spe!». Організатор: Чечель Інна Юріївна, викладач внутрішньої медицини. 

На засіданні розгдялались питання загострення у пацієнтів хронічної паталогії внутрішніх органів (сердечно-судинної та дихальної систем). Молоді науковці – студенти групи 3-А (11) відділення за спеціалізацією «Лікувальна справа»: Лапшенкова Вікторія, Малик Агата, Білецька Надія, Зикович Наталія, Черевик Світлана, Гасан Ангеліна продемонстрували презентації проектів екстренної медичної допомоги, діагностики та профілактики невідкладних станів, що спроваковані стресовими чинниками гуманітарних катастроф. Після заслуханих доповідей, учасники конференції відповіли на запитання слухачів.

 


ЗДОРОВ'Я - НАЙБІЛЬША ЦІННІСТЬ


 

07 квітня, щорічно відзначають Всесвітній день здоров'я, починаючи з 1950 року, саме з дня заснування Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ). Мета відзначення Дня здоров’я – підкреслити важливість здоров'я людини і людства в цілому.

Здоровий спосіб життя – є однією з найвагоміших умов формування, збереження і зміцнення здоров'я, що забезпечує високу працездатність, добре самопочуття, ефективну адаптацію до змін довкілля.

У Кременчуцькому медичному фаховому коледжі імені В.І. Литвиненка значна увага приділяється просвітницькій роботі щодо формування у студентської молоді навичок здорового способу життя та реалізуються наукові проекти, направлені на збереження та зміцнення здоров’я.

У всіх заходах, присвячених збереженню і зміцненню здоров'я беруть участь викладачі коледжу, провідні фахівці закладів охорони здоров’я, студенти, члени громадського університету «Вчись бути здоровим», студентського наукового товариства «In spe!».

ВИДЕО 

ПРЕЗЕНТАЦІЯ

 

24 БЕРЕЗНЯ  ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З ТУБЕРКУЛЬОЗОМ

 


Щороку 24 березня відзначають Всесвітній день боротьби з туберкульозом. Тому у цей день значну увагу світової спільноти привертають до критичних завдань для досягнення глобальних цілей Стратегії боротьби з туберкульозом. Експерти впевнені у тому, що програмний та комплексний підхід до реалізації цієї мети забезпечить виявлення осіб з найвищим ризиком захворювання, тестування на інфекцію та ефективність профілактичних заходів.

 

У рамках Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом у Кременчуцькому медичному фаховому коледжі імені В.І. Литвиненка проведено студентську онлайн-конференцію «Як не втратити час? Сучасний погляд на проблеми фтізіатрії» за участю здобувачів освіти третіх і четвертих курсів відділення за спеціалізацією «Лікувальна справа». З доповідями виступили студенти: Малик А., Зикович Н., Білецька Н., Гасан А., Насиров Т., Дніпровська І. Організатор заходу: І.Ю. Чечель.

На конференції розглянули питання профілактики туберкульозу та ролі фельдшера в ранній діагностиці захворювань. Зокрема приділили увагу специфічній профілактиці, хіміопрофілактиці, санітарній та соціальній профілактиці туберкульозу. Доповідачами було акцентовано увагу на тому, що профілактику туберкульозу потрібно здійснювати комплексно, у тому числі разом з іншими протитуберкульозними заходами.

 

БІЛОКРИЛИМИ ПТАХАМИ ПРОЛЕТІЛИ СТУДЕНТСЬКІ РОКИ… 




31 січня 2022 року у Кременчуцькому медичному коледжі імені В.І. Литвиненка відбулося урочисте вручення дипломів студентам відділення «Акушерська справа», які отримали кваліфікацію «акушерка».

Дорогі випускники! Вітаємо вас з успішним завершенням навчання! Тисячі доріг відкриті перед вами. Намагайтеся бути чесними в думках, почуттях, справах. Сьогодні ви нове покоління, що у кращих своїх устремліннях будете працювати на благо славної України.




Бажаємо вам міцного здоров’я, невичерпного джерела доброти, любові та здійснення мрій.У добру путь, дорогі випускники. Щасливої вам дороги!

Білокрилими птахами пролетіли роки,

За світанками нові стають небокраї,

Відлітають у вирій сьогодні випускники

Вільним птахом у небо високе злітають.

Вас вабить шлях новим світанком

І в путь-дорогу кличе вальс.

Не забувайте РІДНИЙ КОЛЕДЖ

ВІН ЗАВЖДИ ПАМ’ЯТАТИМЕ ПРО ВАС!

 

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ ЗІ СНІДОМ

01 грудня вся світова спільнота відзначає Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Цього дня людство згадує про те, яку серйозну загрозу для існування суспільства несе ВІЛ-інфекція. За ініціативою Всесвітньої організації охорони здоров’я Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначається щорічно з 01 грудня 1988 року.

Головна мета Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом – звернути увагу суспільства на цю проблему та ще одна нагода для пересічних громадян замислитись над тим, як запобігти інфікуванню, поширенню хвороби та важливість своєчасного виявлення даного захворювання.

На сьогодні в Україні питання протидії ВІЛ-інфекції є одним із пріоритетних напрямів державної політики у сфері охорони здоров’я і соціального розвитку та предметом міжнародних зобов’язань. 

 


 

У контексті забезпечення глобальних цілей у протидії епідемії ВІЛ-інфекції в Європейському регіоні до 2030 року ВООЗ розробила Європейський план дій з профілактики і контролю за ВІЛ-інфекцією/СНІДом, що відповідає положенням Цілей Сталого Розвитку (ЦСР), Глобальної стратегії сектора охорони здоров’я з боротьби з вірусним гепатитом та інфекціями, що передаються статевим шляхом, а також Стратегії ВООЗ з ліквідації туберкульозу до 2035 року.

На Засіданні високого рівня було підкреслено, що зусилля охорони здоров’я у протидії епідемії ВІЛ-інфекції/СНІДу на світовому рівні призвели до вражаючих успіхів у напрямку намічених цілей Глобальної Стратегії ЮНЕЙДС, більш відомої як Стратегія «Прямування до Нуля»: Нуль нових випадків інфікування; Нуль смертей, пов’язаних зі СНІДом; Нуль дискримінації.

У рамках відзначення Дня Боротьби зі СНІДом у Кременчуцькому медичному фаховому коледжі ім. В.І. Литвиненка в академічних групах проведені цикл освітньо-просвітницьких бесід зі студентами на дисциплінах професійно практичної підготовки викладачами клінічних дисциплін. 

Медичні фахівці та майбутні медичні працівники знову і знову закликають до розуму людей: пам’ятайте про СНІД! Тільки знання і дотримання правил попередження інфікування ВІЛ є єдиним методом індивідуальної безпеки. Єдина людина, яка зможе врятувати тебе від ВІЛ-інфікування та СНІДу – ти сам!

Якщо люди розуміють, як передається ВІЛ-інфекція, як їй можна запобігти та усвідомлюють сьогоднішню реальність життя з ВІЛ – вони можуть за допомогою цих знань дбати про власне здоров’я і здоров’я інших та толерантно ставитися до тих, хто живе з ВІЛ-інфекцією.

Ми сподіваємося, що одного разу можна буде сказати: «Зі СНІДом покінчено!»

 

 

Обласна студентська конференція



23 листопада 2021 р. на базі Кременчуцького медичного фахового коледжу ім. В.І. Литвиненка проведена Обласна студентська онлайн-конференція «Ціннісні орієнтації молодого покоління в сучасних умовах як одна із форм самоусвідомлення, самовираження особистості» серед медичних закладів фахової передвищої освіти Полтавської області. У конференції взяли участь Полтавський базовий медичний фаховий коледж, Фаховий медико-фармакологічний коледж ПДМУ, Лохвицький медичний фаховий коледж, Лубенський медичний фаховий коледж.

Мета конференції – продемонструвати роботу з різними проектами, показати співпрацю студентів з адміністрацією, викладачами, навчитися взаємодіяти зі студентами, студентським самоврядуванням різних закладів освіти, об’єднуватися та створювати цікаві проекти між регіонами.

Сучасна молодь – це життєва сила суспільства, концентрація здорової інтелектуальної й фізичної енергії. Саме молодь стає провідником і прискорювачем впровадження у практику нових ідей, ініціатив, нових форм життя. Тому і наша студентська молодь не стоїть осторонь цих питань, а активно долучається до загальної справи і цим самим будує своє майбутнє.

У молодіжному середовищі все частіше акцентується увага на пропагування здорового способу життя. Серед сучасної молоді багато небайдужих активістів, волонтерів. Зараз добровільну допомогу надають, все частіше, молоді й активні люди. Також сьогодні все більше молоді приділяє проблемам збереження навколишнього середовища. Молоде покоління вважає, що природа – це  життя, а її збереження, – це збереження людини.

У закладах освіти значну увагу приділяють розвитку та підтримці студентського самоврядування, що працює за різними напрямками та активно фокусуються на проектах, які цікавлять студентів.

Відеозустріч проходила за такими головними напрямками:

·        виховання громадянської відповідальності здобувачів освіти у системі виховної роботи закладу освіти;

·        здоровий спосіб життя очима молоді;

·        формування екологічно-етичних цінностей студентської молоді;

·        студентське самоврядування – школа лідерства, самореалізації та партнерства;

·        волонтерство як добровільна суспільно корисна діяльність.

 

 

Підводячи підсумок онлай-конференції, ми можемо впевнено сказати, що активна громадянська, соціальна та волонтерська позиція студентських команд закладів освіти є безперечним доказом згуртованості педагогічного і студентського колективів, високого ступеня соціальної відповідальності та відданості своєму Коледжу та національним ідеалам українського суспільства.

 

 

 Дякуємо доповідачам конференції, кураторам проектів, методистам, заступникам директорів з виховної роботи.

 

 

Особливу подяку висловлюємо директорам закладів освіти за підтримку та сприяння у підготовці та проведенні студентської конференції.

Бажаємо всім міцного здоров’я, навчальних, наукових та творчих досягнень!

 

  Нехай здійсняться ваші мрії!

           05 листопада 2021 року у студентів 4 курсу відділення                                                                            за спеціалізацією «Акушерська справа»                                               Кременчуцького медичного фахового коледжу імені В.І. Литвиненка завершились навчальні заняття в стінах рідної Аlma mater. 

А попереду перевідні іспити, переддипломна виробнича практика, ліцензійний
іспит КРОК-М та державні іспити.
    Дорогі друзі! Вітаємо вас із святом «Останнього дзвоника»! Сьогодні цей урочистий захід проходить в онлай-режимі, але не залежно від формату, для вас це визначна подія. Нехай знання, отримані у коледжі, неодмінно допоможуть вам досягти омріяних вершин у вашій майбутній діяльності!
    Щедрої вам долі, міцного здоров’я, вірних друзів, оптимізму та невичерпної енергії.
    А від сьогодні вам, молодим і талановитим, самостійно приймати свідомі рішення, здобувати досвід, власними силами і здібностями будувати своє щасливе майбутнє, яке повинно бути нерозривно пов’язане з майбутнім нашої держави України. Головне – будьте чесними і добрими людьми.

Ми бажаємо у свято,
У цей ясний осінній день,
У серце – радості багато,
А у душу – щастя та пісень!
Нехай здійсняться ваші мрії:
Потаємні всі – до дна,
Нехай в Україні світлі надії
У дійсність втілить осінь ясна!


 

 

Конкурс професійної майстерності

22 жовтня 2021 року в Кременчуцькому медичному фаховому коледжі ім. В. І. Литвиненка відбувся традиційний конкурс професійної майстерності «Кращий за професією – 2021»  на відділенні за спеціалізацією «Акушерська справа» серед здобувачів освіти випускної групи. Організатор конкурсу:  Н.П. Яковенко. У конкурсі взяли участь викладачі клінічних дисциплін:   Н.П. Муштенко, О.Ю. Андрейко, С.П. Кірьян, Т.Ю. Влох.


Конкурс складався з турів:

-              Привітання команд («візитівка» конкурсу).

-              Теоретичний бліц-турнір (теоретична частина конкурсу).

-              Конкурс практичних навичок (практична частина конкурсу).

У теоретичній та практичній частині конкурсу оцінювалися знання з навчальних дисциплін «Акушерства», «Гінекології», «Внутрішньої медицини», «Педіатрії».

У конкурсі приймали участь дві команди: «Окситоцин» і «Прогестерон». Студенти продемонстрували гарні теоретичні знання та практичні вміння з клінічних дисциплін.

На завершенні конкурсу учасники команд отримали Подяку та солодкі подарунки від профспілкової організації.

 

 

ПОСВЯТА ПЕРШОКУРСНИКІВ У СТУДЕНТИ

31 серпня 2021 р. у коледжі відбулась урочиста Посвята Першокурсників у студенти Кременчуцького медичного фахового коледжу імені В.І. Литвиненка.

Першокурсників та батьків привітала директор коледжу – Світлана Станіславівна Малик. Учасники художньої самодіяльності підготували святкову церемонію. 



 Старшокурсники, відмінники навчання – Світлана Дорошенко, Лілія Олефіренко передали студентам груп нового набору символічний Ключ до країни медичних знань. А символічний студентський квиток і залікову книжку першокурсникам вручили: голова студентської ради коледжу, відмінник навчання – Віталій Чередніченко та лідер студентського самоврядування – Вікторія Дорошенко.

 

 

Щасливої дороги до успіху!

 


30 червня 2021 р. у Кременчуцькому медичному фаховому коледжі імені В.І. Литвиненка відбулися урочисті заходи з нагоди вручення дипломів молодшого медичного спеціаліста студентам відділень за спеціалізаціями «Лікувальна справа», «Сестринська справа», «Стоматологія ортопедична».

 

Дорогі друзі! Завершення коледжу – важливий життєвий етап у житті кожного випускника, з яким ми вас щиросердечно вітаємо! Позаду довгий шлях до знань, але попереду світла, захоплива життєва дорога. 

 

Шановні випускники! Бажаємо вам міцного здоров’я, творчих ідей, здійснення мрій і щоб всі плани та цілі обов'язково стали реальністю! Нехай ваш подальший шлях буде доброю і щасливою дорогою до успіху, нехай у житті буде багато радості, любові та можливостей. Щиро посміхайся людям і пам'ятайте, що успіх і удача люблять оптимістів!

 


З Днем медичного працівника!

Праця медичних працівників є однією з найбільш благородних та гуманних, тому що в руках медика, – складна і відповідальна справа, – збереження здоров’я і життя людини. Медичний працівник супроводжуєте кожного з нас із народження і веде по життю, даруючи віру й надію. У час, коли людство постає перед новими викликами, медик самовіддано й повсякчас перебуваєте на варті життя.

День медичного працівника – це ще одна з нагод висловити вдячність ангелам в білих халатах за щоденну відповідальну, важливу і нелегку працю, за зусилля і старання, за врятовані життя.

Дорогі друзі! Прийміть найщиріші вітання з нагоди професійного свята та дозвольте подякувати за щоденну виснажливу працю, невпинну боротьбу за здоров’я й життя людини.

Бажаємо вам і вашим сім’ям міцного здоров’я, спокою й достатку, радості в кожній миті, світлої долі, успіхів і подальших професійних здобутків! Нехай життя дарує вам багато щасливих моментів і приємних спогадів, розуміння і вдячності ваших пацієнтів, а ваша нелегка праця, яка повертає людям здоров’я, приносить радість та людське щастя у ваші родини.


 

Останній дзвоник пролунав

Дорогі друзі! У травневі дні, коли в природі все розквітає, теплий весняний вітер приніс до Кременчуцького медичного фахового коледжу імені В.І. Литвиненка свято «Останнього дзвоника».

Мелодія «останнього» дзвоника лунає у стінах alma mater для студентів випускної групи відділення за спеціалізацією «Стоматологія ортопедична».

Дистанційне навчання стало несподіваною формою для багатьох, але ви з тактом, наполегливістю і терпінням увійшли в навчальний процес, розуміючи його необхідність і важливість.

Шановні друзі! Попереду на вас чекають іспити, переддипломна практика і самостійне доросле життя.

Ви вже майже сформовані молоді фахівці – зубні техніки, патріоти своєї країни, які власною професійністю здатні примножити її славу. Разом із тим, ви повинні ні на мить не зупинятися у своєму фаховому зростанні.

Бажаємо всім міцного здоров’я, щасливої життєвої дороги та нових звершень у благородній справі служіння Українському народові!


 

 

World Hypertension Day

17 травня світова медична спільнота відзначає міжнародний день боротьби з артеріальною гіпертензією.

Студенти, що працюють в громадському університеті «Учись бути здоровим!» провели просвітницьку акцію для працівників коледжу. Модератори акції випускники груп відділення за спеціалізацією лікарняна справа Е. Колмаков  та В. Соловйов представили напрямки боротьби з негативними наслідками артеріальної гіпертензії, корекції стилю життя та сучасні методи діагностики та лікування. Учасники переглянули виставку літератури та навчили бажаючих вимірювати артеріальний тиск.

Студенти 3-Б групи за спеціалізацією лікувальна справа (куратор О.В. Кануннікова) підготували відео матеріали для перегляду сучасних технологій лікування. 

 

12 травня – Всесвітній День медичної сестри

 


 

Медична сестра  – одна з найгуманніших професій на землі. Традиційно її визначають як покликання, як мистецтво, як служіння людині і розглядають як фундаментальну діяльність.

У всі часи медичні сестри є зосередженням милосердя, їх так і називають – сестри милосердя. І, мабуть, не випадково, що важка місія медичної сестри здебільшого лягає на тендітні жіночі плечі. Саме жіноче чутливе серце, добрі руки та велике терпіння так необхідні у цій професії.

Ваші лагідні руки, усміхнені очі та добрі серця вселяють надію і допомагають здолати хвороби.

Ваша відданість та професіоналізм дають людям надію, повертають віру у власні сили та впевненість у майбутньому. А мужність, патріотизм, свідома відданість справі завжди поєднуються із милосердям, співчуттям та чуйністю.

Саме медичні сестри та брати частіше контактують з пацієнтами, організують взаємодію з ними, забезпечують дотримання норм інфекційної безпеки будь-якого закладу охорони здоров’я. Майже жодна медична послуга не надається без залучення медичної сестри або брата.

Шановні колеги! Вітаємо вас із професійним святом! Доброго здоров’я, миру, благополуччя, злагоди та успіхів у благородній справі охорони здоров’я.

Ми сьогодні вітаємо

Всіх на світі медсестер!

За безцінну працю і допомогу

Низький вам всім уклін!

Нехай будуть щасливі сім’ї,

Рідні радують завжди.

Миру, щастя і достатку

Вам на довгі роки!

 

 

 

In spe!

 

Складно собі уявити сучасне життя без досягнень науки. Адже лише завдяки науці людство досягло прогресу, пройшло шлях від перших спроб вивчення світу до нанотехнологій.

Для вшанування наукових традицій, досягнень учених, якими ми цілком справедливо пишаємося, і на яких покладаємо великі сподівання та з метою оцінки досягнень науки перед суспільством, у третю суботу травня в Україні відзначається – День науки.

Наука нерозривно пов’язана зі сферою освіти. Доповнюючи одна одну, ці дві галузі створюють симбіоз взаємодопомоги освіта забезпечує науку новими методами пізнання, а наука, натомість, віддячує інструментарієм для подальшого розвитку та вдосконалення.

Студенти Кременчуцького медичного фахового коледжу імені В.І. Литвиненка активно долучені до наукових пошуків та досліджень. Молоді науковці студентського наукового товариства «In spe!» в рамках Дня науки взяли участь в циклі заходів:

·14 квітня 2021 року студентка групи 3-Б (9) відділення за спеціалізацією «Сестринська справа» Грех Марія взяла участь у Міжнародній науково-технічній конференції «Екологічна і техногенна безпека. Охорона водного і повітряного басейнів. Утилізація відходів», яка відбулася на платформі Zoom. Марія представляла наукову роботу «Профілактика порушення імунітету в екологічно несприятливих регіонах» Конференція відбулася на базі Харківського національного університету будівництва та архітектури. За результатами конференції, Грех Марія отримала сертифікат. Наукові керівники: В.В. Соляник, І.Ю.Чечель.

·                        27 квітня студенти випускних груп відділення за спеціалізацією «Лікувальна справа» пройшли успішно курс «Коронавірусна інфекція: факти проти паніки» через платформу масових відкритих онлайн-курсів Prometheus та навчилися організовувати доступ до об’єктивної, правдивої інформації з перевірених джерел; розпізнавати симптоми коронавірусного захворювання; визначати способи захисту від коронавірусу. Наукові керівники: Н.В. Цвелих, М.П. Пустовіт, О.В. Кануннікова, І.Ю.Чечель.



Науково-педагогічні працівники і молоді наукові дослідники! Вітаємо вас із Днем науки! Бажаємо міцного здоров'я, невтомності у новаторському пошуку, втілення інноваційних проектів задля прогресу та розвитку!

 

Місячник боротьби з туберкульозом

 

Наразі туберкульоз залишається серйозною проблемою та викликом для громадського здоров᾽я. Такі фактори, як висока захворюваність на туберкульоз, поява нових форм захворювання, підвищення мобільності населення сприяли тому, що туберкульоз набув масштабів надзвичайної ситуації. Це потребує розробки та впровадження ефективних заходів протидії туберкульозу як на рівні системи охорони здоров’я, так і в суспільстві в цілому, а також підвищення відповідальності кожного громадянина за своє здоров’я.

З метою активізації суспільної діяльності щодо запобігання виникненню і поширенню захворювання на туберкульоз в Україні з 01 березня по 01 квітня 2021 р. проходить місячник боротьби з туберкульозом, присвячений Всесвітньому та Всеукраїнському дню боротьби із захворюванням на туберкульоз.

У рамках місячника у Кременчуцькому медичному фаховому коледжі імені В.І. Литвиненка проведені: майстер-клас «Невідкладні стани в паліативній медицини» та студентська науково-практична конференція «Туберкульоз – актуальна проблема сучасності». Студенти 4 курсів відділень за спеціалізацією «Лікувальна справа» та «Сестринська справа» презентували проекти з актуальних питань фтизіатрії та ко-інфекції, відпрацьовували практичні навички з екстреної допомоги, соціальної медицини та неврології, захищали санітарні бюлетені. Організатор І.Ю.Чечель.

 


Проведена година спілкування «Туберкульоз: історія, факти, перспективи» в академічній групі 3 курсу відділення за спеціалізацією «Сестринська справа» під керівництвом куратора групи – Т.В. Середи. Студенти мали змогу ознайомитися з основними шляхами поширення туберкульозної інфекції, значенням ведення здорового способу життя у зміцненні імунітету та профілактиці інфекційних хвороб.

 


Кожен громадянин України повинен знати, що його здоров’я залежить від усвідомленого відношення до ведення здорового способу життя та зміцнення імунітету. Держава робить все належне, щоб гарантувати кваліфіковану медичну допомогу та захистити здоров’я нації.

 

 

 

 Всесвітній день імунітету

Щорічно 01 березня, за ініціативи ВООЗ, відзначається Всесвітній день імунітету. Цей день відзначається з метою привернення суспільної уваги до проблем, пов'язаних з поширеністю різних імунних захворювань, залучення суспільства до створення умов для збереження і зміцнення імунітету. Велика робота в цьому напрямку ведеться з імунізації – створенню штучного імунітету.

Початок весни – чи не найгірша для імунітету пора року, адже він виснажений боротьбою з зимовими вірусами та інфекціями, а також авітамінозом.

Вірними помічниками імунітету є:

·     Здоровий спосіб життя, достатній сон, свіже повітря, рух, загартовування.

·     Збалансоване раціональне харчування з обов’язковим вмістом сирих овочів, фруктів і ягід, які містять «живі» субстанції, необхідні для функціонування імунної системи. Зокрема, корисними є свіжі соки з моркви, журавлини, буряка, яблук, які потрібно вживати з рослинною олією для засвоєння жиророзчинних вітамінів. У харчовому раціоні повинні бути молочні продукти, м’ясо, риба, бобові, горіхи, продукти бджільництва та незамінні джерела фітонцидів – зелень, цибуля, часник, які сприяють очищенню організму від мікробів.

·     Ендорфіни – позитивні емоції, сміх, приємні враження, любов до людей.

Але за допомогою до імуномодуляторів, навіть рослинного походження, слід звертатися лише за рекомендацією лікаря.

 

 


Учасники громадського університету «Учись бути здоровим!» Кременчуцького медичного фахового коледжу імені В.І. Литвиненка рекомендують до перегляду тематичний відеофільм і бажають усім міцного здоров’я. Науковий керівник – І.Ю.Чечель.

 

Учись бути здоровим! 

 

 26 лютого 2021 р. у Кременчуцькому медичному фаховому коледжі імені В.І.Литвиненка проведений професійний конкурс «Кращій у кардіології» між учасниками громадського університету «Учись бути здоровим!» студентами групи 4–А відділення за спеціалізацією «Лікувальна справа». Команди змагались у знаннях з медичної термінології й фармакотерапії, відпрацюванні практичних навичок з обстеження і діагностики судинних катастроф та ролі фельдшера у просвітницької діяльності. Організатори: – викладачі: О.І. Тимощук, О.Д. Манаєнкова, І.Ю. Чечель.

 

Нехай здійсняться ваші мрії

30 жовтня 2020 р. у студентів 4 курсу відділення за спеціалізацією «Акушерська справа» Кременчуцького медичного фахового коледжу імені В.І. Литвиненка завершились навчальні заняття у стінах рідної Аlma mater, в якій здобували освіту, набували професійних навичок та отримали виховання. А попереду перевідні іспити, переддипломна виробнича практика, ліцензійний іспит КРОК-М та державні іспити. 

 



Дорогі друзі! Нехай знання, отримані у коледжі, неодмінно допоможуть вам досягти омріяних вершин у вашій майбутній діяльності! Божого вам благословення, щедрої долі, вірних друзів, оптимізму та невичерпної енергії


А від сьогодні вам, молодим і талановитим, самостійно приймати свідомі рішення, здобувати досвід, власними силами і здібностями будувати своє щасливе майбутнє, яке повинно бути нерозривно пов'язане з майбутнім нашої держави України. Головне будьте чесними і добрими людьми.

 

Ми бажаємо у свято,

У цей ясний осінній день,

У серце – радості багато,

А у душу – щастя та пісень! 

Нехай здійсняться ваші мрії:

Потаємні всі – до дна,

Нехай в Україні світлі надії

У дійсність втілить осінь ясна!

 

 

Щасливим хай буде ваш обраний шлях!

01 листопада 2019 року в Кременчуцькому медичному коледжі імені В.І. Литвиненка на відділенні за спеціалізацією «Акушерська справа» відбувся конкурс професійної майстерності «Кращий за професією» під керівництвом завідувача відділенням Н.П. Яковенко. Студенти яскраво продемонстрували теоретичні знання та практичні вміння з клінічних дисциплін. За результатами оцінювання перше місце посіла команда «Прогестерон», друге – команда «SOS».

 


По завершенню конкурсної програми для майбутніх акушерок була проведена  урочиста церемонія – «Свято останнього дзвоника».

Зі святом випускників привітали: директор коледжу – С.С. Малик; заступники директора: Л.В. Юрченко, Н.В. Цвелих,  куратор групи О.Д. Манаєнкова,  випускниця коледжу – Анастасія Пилюк, першокурсниця відділення за спеціалізацією «Акушерська справа» Єлизавета Коробченко, а  учасниці художньої самодіяльності студентського клубу «Веселка» - Аліна Нестеренко та Яна Васецька, –  подарувала музичне вітання.

 

 

То ж щасливим хай буде ваш обраний шлях!

Хай вам добре у світі живеться!

А цей срібний дзвіночок у ваших серцях

Добрим спогадом хай озветься.

 

Конкурс професійної майстерності

26 листопада 2019 року студенти відділень за спеціалізацією «Лікувальна справа» та «Акушерська справа» – Владислава Михайлова та Анастасія Олексієнко взяли участь в обласному конкурсі професійної майстерності, у рамках Регіонального проекту професійної майстерності, присвяченого Всесвітньому дню боротьби зі СНІДом, який відбувся у м. Полтава на базі Української медичної стоматологічної академії. За підсумками конкурсу студенти та наукові керівники отримали дипломи. Наукові керівники: О.С. Чумак., Т.Ю. Влох, І.Ю. Чечель. 

 




 

З Днем стоматолога!

10 лютого 2020 року в Кременчуцькому медичному коледжі імені В.І. Литвиненка на відділенні за спеціалізацією «Стоматологія ортопедична»   проведений виховний захід до Міжнародного Дня стоматолога.

На заході були присутні викладачі, студенти та гості. Цікаво розповів про історію відділення голова циклової комісії М.Т. Репецький, а випускниця нашого коледжу 1985 року, завідувач зуботехнічним виробництвом КНМП «Кременчуцького міського стоматологічного центру» – Світлана Федорівна Приходько, поділилась своїми спогадами про студентське життя та презентувала професію зубного техніка.
 


 

З Днем стоматолога вітаємо!

07 лютого 2019 року в Кременчуцькому медичному коледжі ім. В.І. Литвиненка відбулася святкова программа, присвячена Міжнародному дню стоматолога. 
 

 
Всіх присутніх в залі привітали: директор коледжу – Світлана Станіславівна Малик; завідувач зуботехнічним виробництвом Кременчуцького міського стоматологічного центру  Приходько Світлана Федорівна та зубний технік Кременчуцької міської дитячої стоматологічної поліклініки, 
 

 
випускниця Кременчуцького медичного училища 1992 року – Клименко Людмила Михайлівна, завідувач відділення за спеціалізацією «Стоматологія ортопедична» .
 
 

Студенти відділення за спеціалізацією «Стоматологія ортопедична» під керівництвом В.М. Урман та учасники художньої самодіяльності студентського клубу «Веселка» під керівництвом А.Л. Дорогокуплі, С.М. Дорогокуплі подарували глядачам яскравий святковий концерт.
 
 


Ми бажаємо у свято,

В цей ясний святковий день,

В серце – радості багато,

А у душу – щастя та пісень!

 

Нехай сповняться всі Ваші мрії

Потаємні всі – до дна,

Хай в Україні ваші надії

У дійсність втілить ця зима!

 

 

«Кращий за професією – 2018. Акушерська справа».

02 листопада 2018 року в Кременчуцькому медичному коледжі ім. В.І. Литвиненка відбувся конкурс професійної майстерності «Кращий за професією – 2018. Акушерська справа». Випускники яскраво продемонстрували свої знання та вміння з фахових дисциплін. Члени журі гідно оцінили навчальні досягнення майбутніх акушерок. За результатами оцінювання перше місце посіла команда «Бебі», друге – команда «Формула життя».

 





Дякуємо учасникам конкурсу за участь.

Бажаємо професійних та творчих успіхів!

Профілактика шпитальної інфекції

17 квітня 2018 року на базі навчальних кімнат Кременчуцької першої міської лікарні  імені О.Т. Богаєвського відбувся брейн-ринг з теми «Профілактика шпитальної інфекції» між студентами відділень за спеціальністю «Лікувальна справа» та «Сестринська справа». У конкурсі студенти продемонстрували гарні знання з питань епідеміології та профілактики внутрішньо лікарняних інфекцій в ЛПЗ, а також організації системи інфекційного контролю у закладах охорони здоров’я різного профілю, засновані на результатах наукової літератури та принципах доказової медицини.  Науковий керівник: І.Ю. Чечель.



З 17 по 30 жовтня 2017 року студенти Кременчуцького медичного коледжу ім. В.І. Литвиненка приймали участь в оздоровленні учасників Другої Світової війни та інвалідів у виїзному мобільному денному стаціонарі Кременчуцького обласного шпиталю для інвалідів війни на базі територіального центру соціального обслуговування Автозаводського району. 











Кращий за професією
07 листопада 2017 року в Кременчуцькому медичному коледжі ім. В.І. Литвиненка відбувся конкурс професійної майстерності «Кращий за професією. Акушерська справа». Студенти гідно продемонстрували теоретичні знання та практичні навички з клінічних дисциплін. Члени журі оцінили результати та визначили місця.
Перше місце отримала команда – «Kinder surprise»,
друге – «Nine months. 9 місяців».
Вітаємо!









Свято «Останнього дзвоника»
03 листопада 2017 року у Кременчуцькому медичному коледжі ім. В.І. Литвиненка відбулося свято «Останнього дзвоника» для випускників відділення за спеціальністю «Акушерська справа».
Дзвенить дзвінок веселий, запальний,
І в кожного душа із ним радіє,
І знову кличе він в дорогу нас
На шляхи віри, доброти й надії.
Дорогі випускники! Успіхів, щастя, удачі та наснаги в усіх ваших починаннях









Україна понад усе!
21-22 вересня 2017 року студентка групи 4-Б відділення за спеціальністю «Лікувальна справа» Олександра Киян взяла участь у Всеукраїнській студентській конференції «Україна – понад усе!», яка проходила у м. Києві та презентувала доповідь «Успішна особистість – успішна країна!». Науковий керівник - І.Ю. Чечель.
Киян О. взяла участь у мастер-класах та тренінгах з екстреної медичної допомоги.






Тиждень зуботехнічних дисциплін

З 15 по 19 травня у коледжі на базі відділення  «Стоматологія ортопедична»   проводився тиждень зуботехнічних дисциплін.    В проведенні тижневика приймали участь студенти 2 і 3 курсів  та викладачі.




Неначе світла, росяна весна… медсестра
11 травня 2017 року в Кременчуцькому медичному коледжі відбулася урочиста програма в рамках Міжнародного дня медичної сестри. На святі були присутні слухачі курсів підвищення кваліфікації – головні та старші медичні сестри ЛПЗ. Майбутніх медичних сестер та гостей заходу привітала директор коледжу С.С. Малик.



12 травня 2017 року учасники студентського клубу художньої самодіяльності «Веселка» долучились до святкового заходу, присвяченого Міжнародному дню медичної сестри, який відбувся в палаці культури «Кредмаш».

Директор коледжу С.С. Малик привітала медичних сестер лікувально-профілактичних закладів міста з їх професійним святом. Учасники художньої самодіяльності подарували глядачам музичні вітання.



Виставка науково-пошукових та творчих робіт


4 квітня 2017 року в Кременчуцькому медичному коледжі ім. В.І. Литвиненка проведена виставка науково-пошукових та творчих робіт викладачів та студентів коледжу.  Організатор виставки – І.Ю. Чечель, керівник студентського наукового товариства «У майбутнє!».
Висловлюємо подяку головам циклових комісій, керівникам предметних гуртків, викладачам та кураторам груп за участь в проведені заходу, зокрема: Н.П. Яковенко, Т.А. Лозовській, П.О. Івановій, М.Т. Репецькому, В.Б. Самойленку, В.І. Ляпун, В.В. Солянику, В.П. Зайцевій, М.Г. Ковтун, Л.В. Капертеховій, О.Д. Манаєнковій, М.А. Косенку, Т.М. Ротай, Т.В. Середі, Л.В. Парамоновій, Л.В. Ластівці-Оленюк, Т.І. Кареліній, Є.А. Тришиній, Н.А. Синенко.





Разом подолаємо туберкульоз
24 березня 2017 року в Кременчуцькому медичному коледжі ім. В.І. Литвиненка в рамках Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом проведено засідання «круглого столу» з теми  «Разом подолаємо туберкульоз» під керівництвом Чечель І.Ю., Соляника В.В., викладачів внутрішньої медицини.
У заході взяли участь Коровіна Л.І., завідувач відділенням епідеміологічного нагляду і профілактики інфекційних захворювань Кременчуцької міської СЕС; Богуславська Т.П, лікар-фтизіатр; слухачі відділення «Післядипломна освіта»; студенти відділень за спеціальністю «Лікувальна справа», «Сестринська справа».

На засідання розглянули актуальні питання про існуючу проблему: шляхи інфікування, симптоми хвороби, діагностику, лікування, профілактику.







Брейн-ринг  «Профілактика захворювань щитоподібної залози»

06 березня 2017 року студентами Кременчуцького медичного коледжу ім. В.І. Литвиненка на базі 1-ої Кременчуцької міської лікарні ім. О.Т. Богаєвького проведений брейн-ринг з теми  «Профілактика захворювань щитоподібної залози». У заході взяли участь студенти групи 4-А (9) відділення за спеціальністю «Сестринська справа» під керівництвом І.Ю. Чечель, викладача внутрішньої медицини, керівника громадського університету «Учись бути здоровим».
Під час проведення брейн-рингу студенти вирішували завдання з діагностики, лікування, профілактики захворювань щитоподібної залози та презентували   продукти, що містять йод та страви з них, провели дегустацію.
Учасники заходу висвітлили результати студентських наукових досліджень з даної проблеми, продемонстрували лікарські засоби, які застосовують при захворюваннях щитоподібної залози  та пропагували зубну пасту без фтору.







Міжнародний день стоматолога
09 лютого 2017 року в актові залі Кременчуцького медичного коледжу імені В.І. Литвиненка відбувся урочистий захід з нагоди Міжнародного дня стоматолога та 40-річчя відкриття  відділення за спеціальністю «Стоматологія ортопедична».
На святі були присутні: Т.В. Садковська,  т.в.о. заступника головного лікаря з медичної частини, завідувач відділенням І стоматологічної поліклініки; завідувачі відділеннями стоматологічних поліклінік міста; випускники відділення; викладачі та студенти коледжу.
Запамятались щирі, сповнені любові до професії та вдячності викладачам виступи перших випускників коледжу Н.О. Рожкової та А.О.Тороп.
Студенти відділення за спеціальністю «Стоматологія ортопедична» показали яскраву концертну програму.











Кращий за професією – 2016
Акушерська справа
02 листопада 2016 року у Кременчуцькому медичному коледжі ім. В.І. Литвиненка відбувся конкурс професійної майстерності Кращий за професією – 2016. Акушерська справа між студентами випускних груп відділення за спеціальністю «Акушерська справа». Студенти яскраво продемонстрували свої знання та вміння з фахових дисциплін.
Члени журі гідно оцінили навчальні досягнення майбутніх акушерок.
Перше місце розділили між собою команди «Аистята» – група А і команда «Дівчата-повитухи» – група Б.
Бажаємо професійних та творчих успіхів!









Історія жива
25 лютого 2016 року у медичному коледжі проведено урок Пам’яті, присвячений О.Т. Богаєвському, засновнику фельдшерсько-акушерської школи (нині Кременчуцький медичний коледж ім. В.І. Литвиненка). Студенти 3-ого курсу групи «Б» відділення за спеціальністю «Сестринська справа» під керівництвом І.В. Петряшевої, куратора групи розповіли про цікаві факти життя та професійної діяльності О.Т. Богаєвського, видатного хірурга, педагога, громадського діяча.






Богаєвський Овксентій Трохимович –

засновник фельдшерсько-акушерської школи 1904 р.


15 грудня 2015 року в медичному коледжі проведена година спілкування «Богаєвський  О.Т. – видатний лікар-хірург, громадський діяч, педагог» на базі груп 3-А і 3-Б відділення за спеціальністю «Сестринська справа» під керівництвом кураторів груп Капертехової Л.В. та Петряшевої І.В.
На заході студенти перегорнули сторінки з біографії відомого лікаря, що залишив глибокий слід у земській медицині, в історії лікувальних закладів міста Кременчука.












Міжнародний День стоматолога
9 грудня 2016 року студенти відділення за спеціальністю «Стоматологія ортопедична» під керівництвом викладачів М.Т Репецького та В.М. Урман провели святковий захід, присвячений Міжнародному Дню стоматолога.  Свято відкрила директор медичного коледжу С.С. Малик та привітала присутніх з професійним святом.

Репецький М.Т. розповів історію становлення відділення за спеціальністю «Стоматологія ортопедична» та привітав зі святом всіх, хто пов’язав свою професійну діяльність зі стоматологією.

У заході взяли участь зубні техніки – слухачі циклу «Підвищення кваліфікації зубних техніків».















Кращий за професією

4 листопада 2015 року у Кременчуцькому медичному коледжі 
ім. В.І. Литвиненка відбувся конкурс професійної майстерності «Кращий за професією» між студентами випускних груп відділення за спеціальністю «Акушерська справа». Студенти  яскраво продемонстрували свої знання та вміння з фахових дисциплін. 






Свято «Останнього дзвоника»

29 жовтня 2015 року у Кременчуцькому медичному коледжі відбулося свято «Останнього дзвоника» для студентів відділення за спеціальністю «Акушерська справа».
Дорогі випускники! Йдіть по життю з надією та вірою в свої сили.
Успіхів, щастя, удачі та наснаги в усіх ваших починаннях!





Немає коментарів:

Дописати коментар