Обласна студентська конференція
23 листопада 2021 р. на базі Кременчуцького медичного фахового коледжу ім. В.І. Литвиненка проведена Обласна студентська онлайн-конференція «Ціннісні орієнтації молодого покоління в сучасних умовах як одна із форм самоусвідомлення, самовираження особистості» серед медичних закладів фахової передвищої освіти Полтавської області. У конференції взяли участь Полтавський базовий медичний фаховий коледж, Фаховий медико-фармакологічний коледж ПДМУ, Лохвицький медичний фаховий коледж, Лубенський медичний фаховий коледж.
Мета конференції – продемонструвати роботу з різними проектами, показати співпрацю студентів з адміністрацією, викладачами, навчитися взаємодіяти зі студентами, студентським самоврядуванням різних закладів освіти, об’єднуватися та створювати цікаві проекти між регіонами.
Сучасна молодь – це життєва сила суспільства, концентрація здорової інтелектуальної й фізичної енергії. Саме молодь стає провідником і прискорювачем впровадження у практику нових ідей, ініціатив, нових форм життя. Тому і наша студентська молодь не стоїть осторонь цих питань, а активно долучається до загальної справи і цим самим будує своє майбутнє.
У молодіжному середовищі все частіше акцентується увага на пропагування здорового способу життя. Серед сучасної молоді багато небайдужих активістів, волонтерів. Зараз добровільну допомогу надають, все частіше, молоді й активні люди. Також сьогодні все більше молоді приділяє проблемам збереження навколишнього середовища. Молоде покоління вважає, що природа – це життя, а її збереження, – це збереження людини.
У закладах освіти значну увагу приділяють розвитку та підтримці студентського самоврядування, що працює за різними напрямками та активно фокусуються на проектах, які цікавлять студентів.
Відеозустріч проходила за такими головними напрямками:
· виховання громадянської відповідальності здобувачів освіти у системі виховної роботи закладу освіти;
· здоровий спосіб життя очима молоді;
· формування екологічно-етичних цінностей студентської молоді;
· студентське самоврядування – школа лідерства, самореалізації та партнерства;
· волонтерство як добровільна суспільно корисна діяльність.
Підводячи підсумок онлай-конференції, ми можемо впевнено сказати, що активна громадянська, соціальна та волонтерська позиція студентських команд закладів освіти є безперечним доказом згуртованості педагогічного і студентського колективів, високого ступеня соціальної відповідальності та відданості своєму Коледжу та національним ідеалам українського суспільства.
Дякуємо доповідачам конференції, кураторам проектів, методистам, заступникам директорів з виховної роботи.
Особливу подяку висловлюємо директорам закладів освіти за підтримку та сприяння у підготовці та проведенні студентської конференції.
Бажаємо всім міцного здоров’я, навчальних, наукових та творчих досягнень!
З Днем української мови та писемності!
10 листопада 2021року у групі 1-В відділення за спеціалізацією «Лікувальна справа» проведена відкрита онлайн-година спілкування з теми «День української мови та писемності» під керівництвом кураторів академічних груп О.В. Мельченко та І.В. Духняк. Відеозустріч організована у формі радіорубрики. Саме така форма роботи була обрана не випадково, адже вона сприяє психологічному розвантаженню студентів під час дистанційного навчання.
Виховний захід пройшов у теплій та дружній атмосфері. Студенти дізнаються багато цікавого про українську мову, Нестора-Літописця, Кирила та Мефодія – творців слов'янської писемності та мали можливість взяти участь у цікавій вікторині.
МІЙ КРЕМЕНЧУК
24 вересня 2021 р., в рамках святкування Дня міста, студенти коледжу відвідали тролейбусну екскурсію, яка була організована співробітниками Комунального закладу культури «Кременчуцький краєзнавчий музей» спільно з КП «Кременчуцьке тролейбусне управління ім. Л.Я. Левітана».
Екскурсія проходила вулицями нашого наддніпрянського міста, на якій учасники мали можливість більше дізнатися про історію Кременчука, послухати легенди, пов’язані з містом, почути цікаву розповідь екскурсоводів про його історичні місця та будівлі.
Ласкаво просимо до королівства англійської мови!
16 червня 2021 року студенти групи 1-Б відділення за спеціалізацією «Сестринська справа» Кременчуцького медичного фахового коледжу імені В. І. Литвиненка під керівництвом викладача англійської мови О.В. Мельченко взяли участь у вуличній виставці-квіз «Ласкаво просимо до королівства англійської мови!». Захід відбувся на базі Кременчуцької централізованої бібліотечної системи для дорослих, що знаходиться за адресою вул. Європейська, 66/13. Його учасники брали участь у нестандартних іграх та конкурсах, охоче давали відповіді на запитання вікторини, переглядали цікаву літературу та отримували позитивні емоції.
Дякуємо працівникам Кременчуцької централізованої бібліотечної системи для дорослих за плідну співпрацю у вихованні підростаючого покоління!
https://www.facebook.com/100017381532207/posts/867337533855623/
VIVART – 2021
25 травня 2021 р. студентка Кременчуцького медичного фахового коледжу імені В.І. Литвиненка Софія Сідукова, група 2-А відділення за спеціалізацією «Сестринська справа», взяла участь у 8-му Всеукраїнському літературному конкурсі – VIVART-2021, який був організований Департаментом з гуманітарних питань КЗ «Централізована бібліотечна система м. Кам’янське».
За підсумками конкурсу Софія Сідукова отримала ДИПЛОМИ ФІНАЛІСТА в номінаціях «Проза» і «Поезія».Творчі керівники: І.М. Довгопола, Г.О. Чорна. Рецензент: К.І. Шаповал.
День слов’янської писемності та культури
25 травня 2021 року у Кременчуцькому медичному фаховому коледжі імені В.І. Литвиненка проведена година спілкування, присвячена Дню слов’янської писемності та культури під керівництвом викладачів коледжу О.В. Мельченко та І.В. Духняк для студентів третього курсу групи «В» відділення за спеціалізацією «Лікувальна справа».
Студенти ознайомилися з історією виникнення свята, діяльністю святих рівноапостольних Кирила і Мефодія, які дали поштовх для розвитку східнослов’янської писемності, перекладаючи церковнослов’янською мовою богослужебні книги та Євангеліє, відкриваючи при церквах школи. Учасники заходу також дізналися як Кирило та Мефодій упорядкували слов’янський алфавіт, заклали основу для подальшого удосконалення кирилиці, якою як національним алфавітом сьогодні користуються понад 250 млн. людей і яка стала третім офіційним алфавітом Європейського Союзу після латини і грецького письма.
Після інформативної частини студенти стали активними учасниками вікторини, що стосувалася теми виховної години. І найбільш зворушливим моментом заходу стало декламування віршів, присвячених мові та культурі українського народу у виконанні Ілони Горбачової, Лілії Гараніної та Костянтина Кота.
International Medical Students Conference in Poltava (IMEDSCOP) 2021
25-26
березня 2021 року студенти Кременчуцького медичного фахового коледжу імені В.І.
Литвиненка: Дмитро Сергеєв, Світлана Васільєва,
Агата Малик взяли участь у ІІ Міжнародній
студентській науковій конференції «International Medical Students Conference in
Poltava (IMEDSCOP) 2021» та отримали сертифікати. Науковий керівник: В.В.Соляник, І.Ю. Чечель. Конференція відбулася
в онлайн форматі, яка була присвячена 100-річчю Української медичної
стоматологічної академії.
Екософт – 2021
Молоді науковці студентського наукового товариства «In spe!» Кременчуцького медичного фахового коледжу імені В.І. Литвиненка взяли участь онлайн у ХХ Всеукраїнському чемпіонаті з інформаційних технологій «Екософт–2021» і національному етапі Міжнародного конкурсу комп’ютерних проектів «INFOMATRIX-2021» та стали фіналістами.
Чередніченко Віталій, студент 2 курсу відділення за спеціалізацією «Стоматологія ортопедична», представив на конкурс науковий проект з теми: «Здоров’язберігаюче освітнє середовище. Психологічний супровід пацієнтів» та відеофільм «Вперед! У майбутнє!». Наукові керівники: І.В. Подтикан, С.М. Дорогокупля.
Сергеєв Дмитро та Малик Агата, студенти відділення за спеціалізацією «Лікувальна справа» – автори навчальної комп’ютерної програми «Шляхи зміцнення неспецифічного імунного опору». Наукові керівники: В.В. Соляник, І.Ю. Чечель.
Бажаємо молодим науковцям подальших успіхів!
Григорій Сковорода
300 років від дня народження
«Світ ловив мене, але не впіймав»
22 листопада 1722 року в сотенному містечку Чорнухи Лубенського полку в небагатій козацькій родині народився Григорій Сковорода. «Від бідних бідний народився, нужду підклав, нуждою вкрився». Ці слова дуже влучно характеризують життя найвидатнішого українського філософа ХVІІІ ст., просвітителя, письменника, педагога, музиканта та співака Григорія Савича Сковороди.
У 16 років Сковорода вступив до Києво-Могилянської академії, де закінчив класи піїтики, філософії, риторики та богослов’я, опанував старо- та новогрецьку, латинську, німецьку, польську мови. З 1742 по 1744 рік, завдяки чудовому голосу і музичним здібностям, Григорій перебував у складі Придворної капели в Санкт-Петербурзі.
У 1759-1769 роках Сковорода викладав поетику в Харківському гуманітарному колегіумі. Але через відмову постригтися в ченці, а потім отримати високий церковний сан, його звільнили. Відтоді він припинив викладацьку та будь-яку службову діяльність. Подорожував Україною, пишучи свої перші філософські твори.
Мислитель підняв голос протесту проти царів, духовних і світських феодалів у творах «Всякому городу нрав і права», «Сон», «Ой ти, пташко жовтобоко», «Розмова п’яти подорожніх про справжнє щастя». Він яскраво змальовує їх паразитичний спосіб життя.
Навіть царя не обійде вона.
Байдуже смерті, мужик то чи цар, –
Все пожере, як солому пожар.
Хто ж бо зневажить страшну її сталь?
Той, в кого совість, як чистий кришталь...
Совість, як чистий кришталь, стала наріжним каменем поглядів Сковороди, що відображена в його теорії «сродності» або «спорідненої праці». Сенс її в тому, що кожна людина повинна працювати, використовуючи природний хист до певного виду занять.
Понад чверть століття мандрував Сковорода містами і селами України, проповідуючи свої ідеї. А останній притулок мандрівний філософ знайшов у с. Пан-Іванівка, що під Харковом. Там він 09 листопада 1794 року і помер.
Творчість Григорія Сковороди не тільки займає чільне місце в історії української літератури, а й вважається виявом української духовної традиції від давнини до сьогодні.
Сучасна навчальна програма з української літератури дозволяє ознайомитися з піснями, байками, афоризмами та притчами філософа. Як і раніше, Григорій Сковорода має величезний вплив на українське громадянство, і то не лише своєю етичною наукою, а головним чином своїм життям, в якому слово ніколи не розходилося з ділом.
Підготувала матеріали – Г.О. Чорна,
викладач української літератури.
Лінгвокультурологічний та лінгводидактичний аспекти вивчення латинської мови
14 травня 2020 року студенти Кременчуцького медичного коледжу імені В.І. Литвиненка – Олексій Брильов група 2-А (11) відділення за спеціалізацією «Сестринська справа» та Діана Середа група 2-А (11) відділення за спеціалізацією «Лікувальна справа» взяли участь у ІІІ Всеукраїнській студентській науково-практичній онлайн-конференції «Ars studendi terminologiae medicinalis: лінгвокультурологічний та лінгводидактичний аспекти вивчення латинської мови та медичної терміналогії», яка відбулася на базі кафедри латинської мови та медичної термінології Харьківського національного медичного університету.
Олексій і Діана представили наукові роботи з таких тем: «Квазісиноніми у медичній термінології» та «Числівники-префікси у назвах лікарських засобів і лікарських рослин». Студенти-науковці отримали сертифікати учасників. Науковий керівник – М.С. Гіндіна.
Учасникам студентської науково-практичної онлайн-конференції бажаємо подальших успіхів у науковій діяльності!
Профілактика професійних захворювань
25 – 28 лютого 2020 року студентка 3 курсу відділення за спеціалізацією «Лікувальна справа» Кременчуцького медичного коледжу імені В.І. Литвиненка – Єлизавета Дерікочма взяла участь у ХІХ Всеукраїнському чемпіонаті з інформаційних технологій «Екософт-2020» та XІ національному турі Міжнародного конкурсу комп’ютерних проектів «INFOMATRIX-2020» на базі Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді (НЕНЦ) у місті Києві.
Єлизавета Дерікочма захищала науковий проект з авторською розробкою навчальної програми «Профілактика професійних захворювань» та отримала диплом 1 ступеня. Наукові керівники: Н.Г. Дрогобецька, І.Ю. Чечель. Розробник програмного забезпечення наукового проекту – Дмитро Сергеєв, студент 2 курсу відділення за спеціалізацією «Лікувальна справа».
Філософський турнір
20 листопада 2019 року в Кременчуцькому медичному коледжі імені В.І. Литвиненка проведений традиційний конкурс «Філософський турнір», в якому взяли участь команди 5 груп під керівництвом викладача філософії – М.С. Черкун:
«Діти Канта» – 3-А л/с (9);
«Інфініті» – 3-Б л/с (9);
«Кірієнські коти» – 3-В л/с (9);
«Ньяя - Вайшешіка» – 3-А л/с (11)»;
«ООН» – 4-А с/с(9).
Команди змагалися в загальній ерудиції, знаннях з предмету, вмінні майстерно висловлювати свою думку та гуморі.
За підсумками турніру команди посіли такі місця:
І місце – команда «ООН» (Солохіна Дар’я, Сидоренко Карина, Удод Аліна, Ситник Софія, Нечай Дар’я, Чернова Єлизавета, Дика Марія, Меньщикова Анна, Кравчук Святослав, Кухтенко Альона);
ІІ місце – «Інфініті»;
ІІІ місце – «Кірієнські коти».
Дякуємо командам за участь та вітаємо переможців.
Особливу подяку висловлюємо профспілці коледжу, особисто Ірині Володимирівні Подтикан, за «солодку» підтримку учасників.
Пошуки молодих вчених
15 листопада 2019 року студентка відділення за спеціальністю «Сестринська справа» Марина Циганко взяла участь у п’ятій Всеукраїнській науково-практичній конференції «Гуманітарний і інноваційний ракурс професійної майстерності: пошуки молодих вчених», яка відбулася у місті Одесі на базі медичного інституту Міжнародного гуманітарного університету. Марина представила свою наукову роботу з теми «Ліки з абортивною дією». Науковий керівник – М. С. Гіндіна.
Щиро вітаємо Марину та бажаємо успіхів у подальшій науковій діяльності!
Літературна подорож «Марк Твен: у країні дитинства»
7 листопада 2019 року студенти групи 1-Б відділення за спеціалізацією «Сестринська справа» Кременчуцького медичного коледжу ім. В.І. Литвиненка, під керівництвом викладача англійської мови О.В. Мельченко, відвідали відділ літератури іноземними мовами Кременчуцької міської бібліотеки ім. М. Горького.
Метою візиту до бібліотеки була участь у заході, присвяченому відомому американському гумористові та сатирикові Марку Твену. Студенти ознайомилися з цікавими фактами з життя письменника, пригадали його неперевершені твори, якими зачитувалися підлітки з усього світу, а також переглянули уривки з фільмів за мотивами творів «Пригоди Тома Сойєра» і «Принц та жебрак». Це була дійсно пізнавальна та цікава зустріч для всіх присутніх. На завершенні заходу його учасники ознайомилися з підбіркою творів Марка Твена українською, російською, англійською, французькою та німецькою мовами.
Дотик природи 2019
07 листопада 2019 року студентка відділення за спеціалізацією «Лікувальна справа» Катерина Цвелих взяла участь у фіналі Всеукраїнському біологічному форумі студентської молоді «Дотик природи 2019» в категорії «Психологія та охорона здоров’я» на базі НЕНЦ м. Київ.
Катерина представила свій науково-дослідницький проект «Фізичні навантаження, як чинник оптимізації біологічного віку людини» і здобула ІІ місце. Наукові керівники – В.В. Соляник та І.Ю. Чечель.
Щиро вітаємо Катерину й наукових керівників і бажаємо успіхів у подальшій науковій діяльності!
Візит обдарованої молоді до КрНУ
05 вересня 2019 року студенти 3 курсу відділення за спеціалізацією «Лікувальна справа» Кременчуцького медичного коледжу імені В.І. Литвиненка відвідали лабораторно-практичні заняття, які були організовані для обдарованої молоді на базі Кременчуцького Національного університету імені Михайла Остроградського. Студенти-науковці ознайомились з новітніми перспективними технологіями у напрямку екологічних проблем.
MEDSCOP 2019
У березні 2019 року студентка відділення за спеціальністю «Лікувальна справа» Валерія Логачова взяла участь у студентській науковій конференції «Medical students conference in Poltava» на базі УМСА у м. Полтава. Валерія представила свій науковий проект в секції «Громадського здоров'я та профілактичної медицини» і здобула ІІІ місце. Наукові керівники – О.І. Лапенко, Т.М. Ротай, І.Ю. Чечель.
Щиро вітаємо Валерію та бажаємо успіхів у подальшій науковій діяльності!
Гринвіч
12 грудня 2018 року студенти Кременчуцького медичного коледжу імені В.І. Литвиненка взяли участь у Дев’ятому Всеукраїнському конкурсі з англійської мови «Гринвіч». Організацією проведення конкурсу на базі медичного коледжу займалися викладачі англійської мови – Н.В. Гупало, О.В. Мельченко, І.В. Духняк. Учасниками стали 12 студентів перших та других курсів.
Про результати конкурсу стане відомо до 25 травня 2019 року. У цей час будуть надіслані сертифікати для учасників та призи для переможців конкурсу.
Бажаємо успіхів нашим конкурсантам!
Сучасний погляд на культурологічне значення латинської мови
16 травня 2018 року студентка Кременчуцького медичного коледжу ім. В.І. Литвиненка Маріанна Ващук взяла участь у Всеукраїнській студентській науково-практичній конференції «Ars studendi terminologiae medicinalis: лінгвокультурологічний та лінгводидактичний аспекти вивчення латинської мови та медичної термінології» на базі Харківського національного медичного університету та отримала диплом в номінації «Сучасний погляд на культурологічне значення латинської мови». Науковий керівник: Марина Семенівна Гіндіна.
І етап Всеукраїнської олімпіади з математики
Дев’ять років поспіль в Кременчуцькому медичному коледжі імені В.І. Литвиненка на початку березня 2017 року проводиться І етап Всеукраїнської олімпіади з математики серед студентів першого курсу. В цьому навчальному році переможницею стала студентка групи 1-Б відділення за спеціалізацією «Лікувальна справа» – Діана Почепська. Науковий керівник Н.Д. Корецька.
Вітаємо Діану з перемогою та бажаємо успіхів на обласному етапі олімпіади з математики!
INTELЕКО УКРАЇНА 2018
З 06 по 09 лютого 2018 року в НЕНЦ, м. Києві відбувся фінал Всеукраїнського науково-технічного конкурсу. Студентка Кременчуцького медичного коледжу ім. В.І. Литвиненка – Олександра Кіян, презентувала наукову роботу з теми «Дослідження геропротекторного ефекту ходьби та теренкуру в людей розумової праці» та посіла IVпризове місце у категорії «Науки про людину». Наукові керівники: І.Ю. Чечель, В.В. Соляник.
Дім, де стаються дива
30 листопада 2017 року студенти Кременчуцького медичного коледжу ім. В.І. Литвиненка відвідали відділ мистецтв ЦМБ ім. Горького та взяли участь у літературній подорожі «Дім, де стаються дива» до 350-річчя від дня народження Дж. Свіфта.
Фестиваль поезії
08 листопада 2017 року в Кременчуцькому медичному коледжі ім. В.І. Литвиненка проведені збори для студентів груп нового набору на яких лідери студентського самоврядування (Гнідаш О., Медловська Я., Борщин Т.) прозвітували про роботу студентської ради.
Немає коментарів:
Дописати коментар