Національно-патріотичне виховання

 


ІСТОРІЯ ОДНОГО ЩОДЕННИКА

 

27 травня 2022 року студенти групи 1-Б відділення за спеціалізацією «Сестринська справа» відвідали віртуальний урок «Історія одного щоденника», організований науковими співпрацівниками Музею Голодомору. У процесі розповіді екскурсовода студенти одержали інформацію щодо причин, розгортання, наслідків Голодомору 1932-1933 років, який організувала радянська влада в Україні. Особливу увагу було приділено патріотичній складовій цих подій. 

 

 


 

 

 

ДЕНЬ ЄВРОПИ В УКРАЇНІ


20 травня 2022 р. у Кременчуцькому медичному фаховому коледжі  імені В.І. Литвиненка проведений онлайн виховний захід, присвячений відзначенню Дня Європи в Україні.

У нинішніх історичних умовах для українського суспільства цей захід є максимально актуальним. У процесі розповіді викладача гуманітарних та соціально-економічних дисциплін Чумак С.В. студенти одержали інформацію щодо історії створення Європейського Союзу, країн-учасниць, законодавчого закріплення євроінтеграційного курсу сучасної незалежної України, основних цінностей європейських країн. Окремо було наголошено на значенні цих історичних подій, важливості для сучасного розвитку України.

 

УКРАЇНСЬКА ВИШИВАНКА – СИМВОЛ УКРАЇНИ,

ДЗЕРКАЛО НАРОДНОЇ ДУШІ!


 


 

 

День Української Вишиванки одне з найбільш самобутніх свят української культури. Вишиванка – оберіг, яскравий символ долі українського народу, завжди була і залишається українською святинею, яка символізує в собі високу мудрість, духовне багатство та зв'язок поколінь.

Споконвіку українські жінки і чоловіки свято шанували одяг, а особливо вишиту сорочку. Одягти білу сорочку в неділю чи свято було обов'язковим правилом. Сорочки на щодень вишивали скромно і просто. Святкові – більш ретельно, а весільним приділялась особлива увага.

У різні часи в українців не згасав потяг до вишивання. За допомогою голки і нитки творилися неперервні зразки чудового українського вбрання.



 

Люби свою сорочку шиту,

В ній України вся родина.

Легенду бережи нажиту,

Вона, – як життєдайна днина!

 

Вдягни сорочку-полотнянку

Де ниток барви рукотворні

Іскряться сонцем спозаранку,

Як Україна, неповторні!

Генетичний код України – у вишиванках. Одягаючи свою вишиванку, ми демонструємо її красу й унікальність та засвідчуємо нашу єдність та приналежність до славної української культурної традиції під гаслом «З вишиванкою в серці!»

Тобі всміхнуться хмари сині,

В прийдешнім дні – найкращим

Скажи ти – Слава Україні!

Понад усе її, як любиш!

 

 

 

ЖИВЕ ПІД СОНЦЕМ ЛЮБОВІ ШЕВЧЕНКОВА ВЕСНА…

 

Березень в Україні часто називають Шевченковим. І це не випадково: щороку навесні Великий Кобзар приходить до нас і щороку новим, неповторним.

30 березня 2022 року викладачем літератури Довгополою І.М. був проведений літературний онлайн вечір, присвячений 208-річниці від Дня народження великого українського письменника Тараса Григоровича Шевченка.

Студенти групи 1-А відділення за спеціалізацією «Лікувальна справа»  Кременчуцького медичного фахового коледжу ім. В.І. Литвиненка з задоволенням згадували твори видатного Пророка, цитували його вірші та уривки з поем.

Вірші Шевченка – це невичерпне джерело мудрості, адже  «Кобзар» – це друга Біблія для українців.

Творчість Шевченка стала духовною основою формування сучасної української нації. Для українців Тарас Григорович Шевченко – потужне джерело національної свідомості, символ України.

 

ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ

18 лютого 2022 року в Кременчуцькому медичному фаховому коледжі імені В.І. Литвиненка для студентів перших курсів було проведено годину спілкування онлайн до Дня вшанування памяті Героїв Небесної Сотні, який відзначають в Україні 20 лютого. Основне завдання полягало у висвітленні трагічних подій новітньої історії України 18-20 лютого 2014 року. Розглянули хроніку подій, пригадали імена загиблих на Майдані під час протистояння із силовиками. У процесі розповіді викладача гуманітарних та соціально-економічних дисциплін Чумак С.В. студенти отримали інформацію щодо значення цієї історичної події, дізналися факти, які розкривають героїчний подвиг українського суспільства, яке стало на захист своєї Свободи та Гідності. Особливу увагу було приділено патріотичній складовій цих подій.

 

 

16 ЛЮТОГО 2022 РОКУ – ДЕНЬ ЄДНАННЯ

16 лютого 2022 року в Кременчуцькому медичному фаховому коледжі імені В.І. Литвиненка проведені заходи відповідно до Указу Президента України Володимира Зеленського від 14 лютого 2022 року №53 щодо оголошення 16 лютого 2022 року Днем єднання.

Мета заходів – забезпечити медіаграмотність серед трудового колективу та здобувачів освіти щодо протидії гібридним загрозам та інформаційно-пропагандистському впливу; патріотичне виховання молоді, згуртування учасників освітнього процесу. 

У закладі освіти проведені заходи:

       підняття Державного Прапору України;

       інформаційна година для трудового колективу коледжу з виконанням Державного Гімну України (Малик С.С. – директор коледжу; Власенко М.М. – фахівець з питань цивільного захисту);

       онлайн інформаційно-освітні години для здобувачів освіти (Чумак С.В., викладач гуманітарних та соціально-економічних дисциплін);

       долучились до освітянського телемосту «Об’єднані Україною»;

       зустріч здобувачів освіти із захисниками України (Косенко М.М. – викладач дисципліни «Захист Вітчизни», керівник гуртка «Магнолія» з військово-медичної підготовки).

 

ДЕНЬ ПАМ''ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОКОСТУ

 

 

27 січня щорічно вшановується пам'ять жертв Голокосту. У зв’язку з пам' ятною  датою у Кременчуцькому медичному фаховому коледжі імені В.І. Литвиненка було проведено виховний захід, присвячений трагічним подіям винищення єврейського населення у роки Другої світової війни нацистами. У процесі розповіді викладача гуманітарних та соціально-економічних дисциплін Чумак С.В. студенти отримали інформацію щодо значення цієї історичної події, дізналися факти, які розкривають злочин нацистського режиму проти людяності, було розглянуто розгортання Голокосту на території України. Особливу увагу було приділено питанням щодо формування морально-етичних та толерантних принципів у студентів.

ДЕНЬ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ

 

20 січня 2022 року у Кременчуцькому медичному фаховому коледжі імені В.І. Литвиненка було проведено виховний захід, присвячений відзначенню Дня Соборності України. У процесі розповіді викладача гуманітарних та соціально-економічних дисциплін Чумак С.В. студенти одержали інформацію щодо значення цієї історичної події, дізналися історичні умови прийняття та підписання Акту Злуки УНР і ЗУНР у 1919 році, ознайомилися із основними політичними діячами. Окремо було наголошено на сучасному значенні цих історичних подій, важливості для сучасного розвитку України.   


 

 

 

З Днем Збройних Сил України та

 Міжнародним Днем волонтера

 


 

06 грудня 2021 р. в рамках відзначення Дня збройних сил України та Міжнародного дня волонтера для студентів коледжу була організована зустріч з письменником – Юрієм Руфом (канд. техн. наук, доцентом Національного лісотехнічного університету України, громадським діячем), військовослужбовцем – Тарасом Байдалою, учасником Революції Гідності – І.В. Балацьким. Юрій Руф розповів, що активно цікавиться історією України та познайомив слухачів зі своєю літературною творчістю. Гості заходу всіх привітали зі святом та побажали миру в Україні.

03 грудня 2021 р. студенти коледжу взяли участь в тактичній грі – навчальному занятті з елементами тактичної медицини та лазертагу під керівництвом викладача навчальної дисципліни «Захист Вітчизни» М.А. Косенка, спільно з представниками ГО ОВЗС «ГВАРДІЯ» м. Кременчука та вихователями клубу «Авангард» ОДЮК Е.А. Яцук і Є.О. Сокур.

Головною метою гри було на практиці відпрацювати дії підрозділу в бою, перша допомога пораненому, евакуація пораненого в безпечну зону та інші елементи необхідні майбутнім медикам – захисникам України. Гра вийшла дуже цікавою, а вміння будуть дуже корисними.


 

Дякуємо адміністрації та колективу Муніципальної варти м. Кременчука за чудову можливість та надану територію для проведення гри.

23 листопада 2021 р. студентка коледжу Романова К. виступила з доповіддю «Волонтерство як складова особистісно-професійного розвитку майбутніх медичних працівників» на Обласній студентській онлайн-конференції «Ціннісні орієнтації молодого покоління в сучасних умовах як одна із форм самоусвідомлення, самовираження особистості».

 

 

 

РІДНОМУ КОЛЕДЖУ – 117 РОКІВ!


 Одному із закладів освіти Полтавської області – Кременчуцькому медичному фаховому коледжу імені В. І. Литвиненка виповнилось 117 років. Час, достатній для того, щоб осягнути минуле, замислитися над теперішнім, віддати данину шани тим, хто стояв біля його витоків, хто присвятив своє життя його становленню в різні роки, хто працює в ньому і сьогодні, сіючи в душах юних розумне, добре й вічне.

117 років – це мить, для Кременчуцького медичного фахового коледжу імені В.І. Литвиненка, – це шлях сходження й утвердження, протягом якого педагогічний колектив самовіддано торував нелегку дорогу підготовки висококваліфікованих кадрів для медичної галузі України.

Пройшовши шлях від жіночої акушерсько-фельдшерської школи, заснованої далекого 1904 року, до сучасного закладу освіти, зберіг найкращі традиції, має багату та яскраву історію, гідну пам’яті прийдешніх поколінь.

Для багатьох коледж – це щось більше, ніж місце, де отримують освіту та працюють. Коледж – це світ, в якому ми живемо, це місце, що стало рідним, своїм. Адже тут ми проводимо значну кількість свого часу: вчимося, удосконалюємо набуті знання та вміння, налагоджуємо дружні стосунки. В alma mater формується наш характер, світогляд. Усвідомлюючи важливість цього процесу, ми вдячні коледжу і називаємо його другою рідною домівкою.

Рідний коледж! Вітаємо з 117-ою річницею з Дня заснування! Бажаємо подальшого процвітання! Всім учасникам освітнього процесу – здоров'я, впевненості, успіхів, творчих здобутків та світлого майбутнього!

Коледж медичний, – юностi держава,

У храмi науки цiнуй кожну мить.

Ми будем натхненно завжди працювати,

Тобi Украiно i людям служить!

 

 

Голодомор – одна з найстрашніших катастроф 

в історії людства

У четверту суботу листопада в Україні на підставі Указів Президента Л. Кучми № 1310/98 та Президента В. Ющенка №431/2007 відзначається День пам’яті жертв Голодомору.


Багато трагедій пережив український народ, але жахливішого лиха, як Голодомор 1932-1933 років, історія не знає. Голодомор – одна з найстрашніших катастроф в історії людства.

Український інститут національної пам’яті закликав вшанувати пам’ять убитих голодом у Голодоморі 1932–1933 років та долучитися до акції «Запали Свічку пам'яті» і 27 листопада запалити свічку і залишити її на підвіконні своїх домівок у пам'ять про мільйони вбитих голодом українців. 

29 листопада 2021 року в Кременчуцькому медичному фаховому коледжі ім. В.І. Литвиненка в академічних групах пройшли години пам’яті до Дня пам’яті жертв Голодомору «Голодомор 1932-1933. Геноцид українського народу». Викладач історії Гавеля В.В. ознайомив здобувачів освіти з трагічними сторінками тих страшних подій української історії.

Мета заходів: ознайомлювати студентів з трагічним минулим нашого народу; навчати молодь бережно ставитися до історії своєї країни.




 

На завершенні заходу присутні вшанували пам'ять жертв голодомору хвилиною мовчання та запалили свічку пам’яті.

 

 

З Днем української мови та писемності!

10 листопада 2021року у групі 1-В відділення за спеціалізацією «Лікувальна справа» проведена відкрита онлайн-година спілкування з теми «День української мови та писемності» під керівництвом кураторів академічних груп О.В. Мельченко та І.В. Духняк. Відеозустріч організована у формі радіорубрики. Саме така форма роботи була обрана не випадково, адже вона сприяє психологічному розвантаженню студентів під час дистанційного навчання. 


 

Виховний захід пройшов у теплій та дружній атмосфері. Студенти дізнаються багато цікавого про українську мову, Нестора-Літописця, Кирила та Мефодія – творців слов'янської писемності та мали можливість взяти участь у цікавій вікторині.

 

 

Мій Кременчук

Студентка Кременчуцького медичного фахового коледжу імені В.І. Литвиненка Катерина Потьомкіна, група 3-В відділення за спеціалізацією «Лікувальна справа», взяла участь у конкурсі «Мій Кременчук», який був організований КП «Інститут розвитку Кременчука».

За підсумками конкурсу Катерина Потьомкіна отримала Грамоту за ІІІ місце. Керівник проекту: В.В Гавеля.


 

Марш-парад духових оркестрів

14 жовтня 2021 року духовий оркестр «Медикус» Кременчуцького медичного фахового коледжу ім. В.І. Литвиненка взяв участь у традиційному обласному марш-параді духових оркестрів та святі духової музики на відзначення 76-річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні та Дня Захисника України. Свято духової музики відбулося на Театральній площі в м. Полтава. У марш-параді взяли участь 20 колективів. 



 

За підсумками конкуру духовий оркестр «Медикус» отримав Диплом ІІ ступеню Департаменту культури і туризму Полтавської обласної державної адміністрації.

Вітаємо учасників духового оркестру «Медикус» і керівника М.М. Власенка. Бажаємо творчих успіхів та нових перемог!

 

Втілені мрії про Незалежність

01 вересня 2021 року у Кременчуцькому медичному фаховому коледжі імені В.І. Литвиненка був проведений кураторами академічних груп Перший урок, присвячений 30-річчю проголошення Незалежності України. Основна увага була приділена історичним етапам розвитку української державності та знаковим досягненням нашої держави впродовж 30 років. Акцент був зроблений на даті прийняття Акту проголошення незалежності України та тривалому шляху становлення незалежної Української держави. 




 Методичні рекомендації були підготовлені викладачами гуманітарних та соціально-економічних дисциплін: С.В. Чумак, І.В. Старосельським.

 

 

З Днем Державного Прапора і Днем Незалежності України!

23 серпня ми вшановуємо один із офіційних символів суверенітету нашої країни – Державний Прапор України, який є втіленням національної єдності, честі та гідності, традицій державотворення, історії та сьогодення.

Синьо-жовтий стяг над нашою землею – символом національного відродження, втілення віковічної мрії наших предків про свободу, незалежність і славу України.

День Державного Прапора (23 серпня) та День Незалежності України (24 серпня) – не просто святкові дні в календарі. Це нагадування про високу ціну і значення суверенітету й символів України – держави українського народу, право на свободу якої виборювали і виборюють сьогодні тисячі справжніх патріотів.

Дорогі друзі! Прийміть найщиріші вітання з нагоди Дня Державного Прапора України та Дня Незалежності України! Бажаємо вам миру, спокою та злагоди, міцного здоров’я, щедрої долі, успіхів у справах та починаннях заради процвітання незалежної України та її народу. Нехай ваші серця будуть сповнені гордістю за нашу державу, прагненням до єднання та порозуміння, а джерело віри, надії та любові до України буде невичерпним.

 


Це прапор – вільної країни,

Це прапор – міста і села,

Це стяг моєї Батьківщини,

І в ньому вічності добра.

Він майорить, як синє небо,

Безхмарний – символе добра,

А жовтий – золоте колосся,

Відбиток віри та тепла.

І він, звеличиться над нами,

Показуючи вірний шлях,

Блакитним й жовтим кольорами,

На небі й на своїх полях.

 

 

 

 



 

 

 

Праведники народів світу

 

 14 травня Україна вперше на державному рівні вшановуватиме пам’ять тих людей, які, ризикуючи життям, рятували євреїв в роки Другої світової війни. Відповідну постанову про відзначення цієї дати ухвалила Верховна Рада 02 лютого 2021 року.. У світі рятівників євреїв заведено називати «Праведниками народів світу». Ізраїль на державному рівні присуджує їм це почесне звання. Україна – серед першої п’ятірки світових держав, де найбільше врятували євреїв від рук нацистів.

14 травня 2021 р. у Кременчуцькому медичному фаховому коледжі імені В.І. Литвиненка проведено годину спілкування «Праведники народів світу», яку провели для студентів викладач історії В.В. Гавеля у співпраці з працівниками бібліотеки: Л.В. Куленок, Т.О. Токар, К.П. Мартиненко.

Хто такі Праведники? За інформацією ізраїльського Національного меморіалу Катастрофи та Героїзму «Яд Вашем». Праведниками народів світу заведено вважати осіб, які за своєю національністю не були євреями, але з ризиком для свого життя рятували євреїв у роки Другої світової війни.

Ізраїльський Кнесет (парламент) у 1953 році ухвалив закон «Про увічнення пам’яті мучеників та героїв», внаслідок якого був створений меморіал «Яд Вашем», а в 1963 році були визначені критерії надання звання Праведника народів світу. При «Яд Вашем» діє спеціальна комісія,яка складається з істориків, юристів та вцілілих жертв Голокосту яка на основі документів, свідчень уцілілих осіб та очевидців ретельно вивчає кожний випадок і ухвалює рішення.

Люди, яких визнали Праведниками народів світу, отримують іменну медаль, почесний сертифікат і право вписати своє ім’я на Стіні Честі в Саду Праведників у Єрусалимі.

Праведники народів світу походять більш ніж із 50 країн. Україна – на четвертому місці у світі за кількістю Праведників народів світу. У переліку вдостоєних цього звання з України – 2659 чоловік.

 

 

Вічний біль Чорнобиля

35 років тому, 26 квітня 1986 року, світ облетіла звістка про жахливу аварію на Чорнобильській АЕС. Минають роки, але чорна віха Чорнобиля і сьогодні кидає свою тінь на долі мільйонів українців.
 26 квітня 2021 року у Кременчуцькому медичному фаховому  коледжі імені В. І. Литвиненка викладачем хімії та біології В.І. Ляпун  онлайн , з використанням сервісу Zoom, проведена година спілкування «Вічний біль Чорнобиля», присвячена цій трагічній події.
До заходу були залучені студенти  І курсу групи «А»  відділення за спеціалізацією  «Сестринська справа» (куратор Н.Д. Корецька). 
Чорнобиль – це не лише велика трагедія, а й символ безмежної мужності багатьох тисяч наших земляків — пожежників, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, які відправились на зустріч радіоактивному потоку. Сьогодні студенти згадали поіменно Кременчуцьких медиків,  лікарів-викладачів коледжу, які брали участь у ліквідації наслідків аварії.
Чорнобиль – не тільки трагедія, подвиг, а й пам'ять. 
Пам’ятайте!
Хай не повториться лихо!
Хай Земля навесні зацвітає пишним буйством кольорів.
Хай кожен новий день сповнює ваші серця миром, спокоєм!
Виховний захід  проведено з метою вшанування пам’яті загиблих, унаслідок Чорнобильської трагедії та усвідомлення того, що ми маємо відповідально і турботливо ставитися до екологічного стану довкілля, з любов’ю та почуттям відповідальності дбати про благополуччя нашої держави. 



 

  

Геній тендітної незламності

 

 

Я на гору круту крем’яную 
Буду камінь важкий підіймать І, несучи вагу ту страшную, 
Буду пісню веселу співать.

 

 


Під таким гаслом 11 березня 2021 р. у Кременчуцькому медичному фаховому коледжі імені В.І. Литвиненка пройшов літературно-поетичний вечір «Геній тендітної незламності», присвячений 150-й річниці від дня народження Лесі Українки під керівництвом викладача літератури – Г.О. Чорної.

Учасники та слухачі заходу мали змогу зануритись у життєвий та творчий шлях видатної української поетеси, пройнятись її думками, болем та великою любов’ю до України. Студенти групи 1-А (9 кл.) відділення за спеціалізацією «Сестринська справа» декламували улюблені вірші та інсценізували епізоди із життя поетеси. Емоційного забарвлення заходу надало виконання студентами пісні «Давня весна» (художній керівник – А.Л. Дорогокупля).

Мріє, не зрадь! Я так довго до тебе тужила,

Стільки безрадісних днів, стільки безсонних ночей,

А тепер я в тебе остатню надію вложила.

О, не згасни, ти, світло безсонних очей!

Тільки – життя за життя! Мріє, станься живою!

Слово, коли ти живе, статися тілом пора.

Хто моря переплив і спалив кораблі за собою,

той не вмре, не здобувши нового добра.

Пророчими стали слова великої Лесі Українки. Мрії її стали дійсністю. І сьогодні ми є свідками здійснених мрій безсмертної дочки безсмертного народу.

 

 

Леся Українка – душа українського народу

23 лютого 2021 р. у Кременчуцькому медичному фаховому коледжі імені В.І Литвиненка відбулася година спілкування «Життя – це боротьба!», присвячена життєвому та творчому шляху української письменниці, перекладачки, фольклористки, культурної діячки –  Лесі Українки (Лариси Петрівни Косач-Квітки) на базі бібліотеки закладу освіти.

Леся Українка – душа українського народу, жінка, яка на власному прикладі довела, що життя і боротьба за життя йдуть пліч-о-пліч. Творчість української поетеси багата, різноманітна і свідчить про велику любов до рідної землі, вболівання за долю свого народу.

 


На заході куратор групи Чечель І.Ю. розповіла студентам про складний життєвий шлях і мужність у боротьбі за життя Лесі Українки. Ведучі висвітлили цікавий творчий шлях видатної поетеси, а студенти і викладачі читали вірші, що знайшли живий відгук у серцях слухачів. Леся Українка приваблює усіх нас, як людина і поетеса, своїм життєвим подвигом, своєю самовідданістю у боротьбі за щастя українського народу, за його краще майбутнє, за його свободу та незалежність. Спадщина Лесі Українки – це живильне джерело краси і творчого духу українського народу, з якого черпати усім теперішнім і прийдешнім поколінням чисту воду і брати наснагу для життя і праці.

 

 

 

Пам’яті Героїв Небесної Сотні…

19 лютого 2021 року в Україні вшановують пам’ять Героїв Небесної Сотні, які віддали свої життя під час Революції Гідності. До пам’ятної дати у Кременчуцькому медичному фаховому коледжі імені В.І. Литвиненка було проведено тематичну презентацію з використанням вебсервісу Google Classroom у групах І-го курсу відділення за спеціальністю «Сестринська справа». Викладач історії С.В. Коротун надала студентам інформацію щодо причин виникнення та розгортання Євромайдану, перших розстрілів євромайданівців, вшанування пам'яті Героїв Небесної Сотні в Україні. Особливу увагу було приділено національно-патріотичній складовій цих подій новітній історії Української держави.


 

 

Душа моя сонця мріяла

На межі двох епох,

Староруського золота повен

Зазвучав сонценосно твій

Сонячно-ярий оркестр

Є. Маланюк

 

29 січня 2021р. викладачем української літератури І.М. Довгополою був проведений дистанційно тематичний захід, присвячений 130-річниці від Дня народження українського письменника Павла Григоровича Тичини з використанням вебсервісів Telegram та Google Meet.

У заході взяли участь студенти 1 курсу відділення за спеціалізацією «Лікувальна справа».

Студентам випала можливість продекламувати напам’ять поезію П.Тичини, а також вони познайомилися з життєвим і творчим шляхом письменника, переглянули фільми про видатного письменника.

https://www.youtube.com/watch?v=gicAkKfts5g

https://www.youtube.com/watch?v=FLga_TMsAPQ

На етапі закріплення матеріалу студенти з цікавістю розгадували тематичний кросворд.

Своєю активною участю студенти довели, що творчість українських письменників є невід’ємною складовою літератури. Адже література, як і книга – найбільша скарбниця мудрості, що відкрита для кожного.

Голос могутній Павла Тичини

через десять морів і рік

вітром летить

по землі з України,

вітром весняним і юним навік!

Леонід Вишеславський

 

 

Крути – символ національної честі українського народу

29 січня Україна вшановує пам’ять Героїв битви під Крутами. Бій під Крутами став для українського народу символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність, за майбутнє України.

Завдяки звитязі та сміливості українських вояків ворожий наступ більшовиків на Київ було зупинено на декілька днів. У цей час відбувалися переговори між Українською Народною Республікою і країнами Четвертого союзу. 09 лютого 1918 року Брестський мирний договір було підписано. Він означав визнання самостійної Української Народної Республіки суб’єктом міжнародних відносин.

27-29 січня 2021 р. у Кременчуцькому медичному фаховому коледжі імені В.І. Литвиненка для студентів І-го курсів викладачем історії В.В. Гавелею були проведені дистанційно уроки пам’яті з використанням сервісу Zoom, присвячені Дню вшанування Пам’яті Героїв Крут. Студенти ознайомились із героїчними сторінками в історії українських визвольних рухів 1917-1921 років.

Сміливість та жертовність крутянців зробили їх прикладом для майбутніх поколінь захисників України

 


 

В єдності – сила

22 січня щороку українці відзначають День Соборності України, у день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. Офіційно в Україні свято встановлено Указом президента України «Про День Соборності України» від 21 січня 1999 року № 42/99.

Акт Злуки увінчав соборницькі прагнення українців обох части України – Наддніпрянщини та Наддністрянщини – щонайменше в середині XIX століття. Це була основоположна подія для українського державотворення.

24 серпня 1991 року позачергова сесія Верховної Ради УРСР ухвалила Акт проголошення Незалежності України. Його підтримали українці на Всеукраїнському референдумі 1 грудня 1991 року. Ця подія стала відправною точкою для відліку історії сучасної Української державності. Утім, історики цілком справедливо відзначають, що 24 серпня 1991 року насправді відбулося відновлення державної незалежності України. 

 


 

22 січня 2021 р. у Кременчуцькому медичному фаховому коледжі імені В.І. Литвиненка для студентів І-го курсу відділення за спеціальністю «Лікувальна справа» викладачем історії С.В. Коротун було проведено виховний захід в онлайн форматі, а саме розміщення презентації з використанням вебсервісу Glassroom із відеосупроводом, присвячений дню Соборності України. Студенти ознайомились з основними історичними умовами прийняття Акту Злуки УНР і ЗУНР 22 січня 1919 року, позитивними та негативними сторонами, наслідками для подальшого державотворення нашої держави. Особлива увага була приділена формуванню почуття патріотизму та національної самосвідомості студентства.

Соборність передбачає не лише пам'ять про минуле, а й потребує згуртованої спільної праці та взаємодії України, коли ми, з різних регіонів, спілкуємося, разом працюємо, створюємо знакове і важливе.

 

Використано інформаційні матеріали

Українського інституту національної пам’яті

 

 

 

День Гідності та Свободи

Щороку 21 листопада, згідно з Указом Президента від 13 листопада 2014 р. в Україні відзначають День Гідності та Свободи. Визначну дату встановлено на честь початку двох знаменних і доленосних подій у новітній українській історії: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року.
Пам’ятну дату запровадили з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження й донесення до сучасного та майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події, які мали місце в Україні на початку XXI століття.
Саме 21 листопада 2013 року розпочались перші протестні акції української громадськості у відповідь на рішення тодішньої влади щодо припинення курсу на євроінтеграцію та скасування процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Попрання законодавчо закріплених пріоритетів зовнішньої політики України, якою власне і була Угода про асоціацію між Україною та ЄС, викликала обурення українців.
Українці вшановують патріотизм і мужність своїх співвітчизників, які стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини й громадянина, національних інтересів Української держави та її європейського вибору.
День гідності та свободи – це не лише про один день, це про зміну свідомості українців, про їхні принципи та прагнення кращого майбутнього. Це є підтвердженням того, що попри різні особисті погляди, українці вміють об’єднуватися задля відстоювання демократичних цінностей.

 

 

 


Матеріали підготував В.В. Гавеля,

викладач гуманітарних та

соціально-економічних дисциплін

 

Наш рідний край…

06 та 07 жовтня 2020 року у Кременчуцькому медичному фаховому коледжі імені В.І. Литвиненка було проведено цикл інформаційно-освітніх бесід «Наш рідний край в різні періоди існування Української держави» серед студентів нового набору.

Викладач гуманітарних та соціально-економічних дисциплін Світлана Віталіївна Чумак ознайомила студентську молодь з особливостями історичного розвитку України, а саме були висвітлені питання стосовно хрещення Київської Русі, утворення Кримського ханства, прийняття Берестейської церковної унії 1596 року, створення греко-католицької церкви в Україні і створення Запорозької Січі.





В його імені барви України

25 вересня 2020 р. у Кременчуцькому медичному фаховому коледжі імені В.І. Литвиненка викладачем української літератури Довгополою І.М. був проведений літературний квест у групі 1-Б відділення за спеціалізацією «Лікувальна справа». Студенти із задоволенням згадували твори видатного українського письменника І.П. Котляревського «Енеїди» та «Наталки Полтавки».

На заході викладач запропонував виконати завдання на різних зупинках квесту:

·       біографічна;

·       висловлювальна;

·       гастрономічна;

·       декламаторська;

·       фразеологічна;

·       музична;

·       меморіальна.

Студенти з цікавістю та допитливістю познайомилися з біографією автора на зупинці «Біографічна». Дізналися, як захоплювалися творчістю І. Котляревського та його творами українські діячі культури на зупинці «Висловлювальна».


 

Також студенти активно відгадували народні пісні, танці, елементи українського побуту, народні страви, які Котляревський використав у своїх творах. А любителі поезії читали уривки з улюблених творів видатного поета на зупинці «Декламаторська».

Студенти побачили, як майстерно та з любов’ю зобразив письменник побут та життя українського народу у своїй творчості.

На завершенні заходу, студенти отримали заохочувальні призи.

У творчості І.П. Котляревського можна знайти відповіді на запитання, що хвилюють нас і сьогодні: хто такі ми – українці, які ми є і якими повинні бути. 

 

 Котляревський на повний голос заявив, що існує українська література, що є таке місце на землі – Полтавщина.

 

Я живу на землі Кременчуцькій…

24 вересня 2020 р. у Кременчуцькому медичному фаховому коледжі імені В.І. Литвиненка проведена година спілкування «Я живу на землі Кременчуцькій…» до Дня міста в академічній групі 1-Б відділення за спеціалізацією «Лікувальна справа» куратором групи Н.П. Моцун.

Захід спрямований на формування у студентів почуття патріотизму, любові до свого народу, рідного краю, виховання громадських почуттів. На заході студенти ознайомилися з історією міста Кременчука та його сьогоденням, вшанувати пам’ять земляків, які загинули, захищаючи рідну землю від фашистських загарбників.

Дорогі друзі! Вивчайте свій край, родовід, збагачуйтесь і освячуйтесь українською піснею, добрим словом, спогадом. Любіть свою малу Батьківщину!

 Мальовниче містечко стояло,

Заглядаючи в русло ріки,

I про нього завжди пам’ятали,

Пропливаючи в Січ, козаки.

На порогах їх «чайки» тріщали,

«Обережніше, кремінь! Ти чув?»

Так вони своїм друзям кричали,

А вчувалося всім: «Кре-мен-чук!».

 

75-а  річниця перемоги у Другій світовій війні: уроки минулого

 02 вересня 2020 року світова спільнота відзначає 75-ту річницю підписання акту про капітуляцію Японії та завершення Другої світової війни.

Друга світова війна стала найбільш кривавою і жорстокою в історії людства. Україна вшановує пам’ять кожного, хто боровся з нацизмом, японським мілітаризмом, а також інших жертв війни.

Українці воювали на боці антигітлерівської коаліції (Об’єднаних Націй) і зробили значний внесок у перемогу над нацизмом та союзниками гітлерівської Німеччини.

02 вересня 2020 року у Кременчуцькому медичному фаховому коледжі імені В.І. Литвиненка проведені уроки історичної пам’яті в академічних групах старших курсів з теми: «2020 рік – рік відзначення перемоги у Другій світовій війні» викладачем циклової комісії соціально-гумантарних дисциплін І.В. Старосельським. Методичні матеріали викладача, з даної теми, були також використані кураторами груп перших та других курсів при проведені Першого уроку в рамках Дня Знань.

Студенти згадали внесок українців у перемогу над спільним ворогом, ознайомилися з переконливими фактами, що засвідчують значимість участі нашого народу у цій перемозі, згадали імена героїв-українців. 

 Ми пам’ятаємо, яким страшним лихом для українців була Друга світова війна. Пам’ятаємо, що агресора зупинили спільними зусиллями Об’єднані Нації. Не забуваємо: той, на чиєму боці справедливість, хто захищає свою землю, завжди перемагає. Ця пам’ять робить нас сильнішими. Вона – запорука того, що в майбутньому подібна трагедія не повториться.

Зараз, як і в роки Другої світової війни, українці забезпечують національну безпеку і оборону рідної України, стримуючи збройну агресію у Донецькій та Луганській областях.

Ця боротьба триває щоденно вже шість років і ми не маємо права програти, бо, як і 75 років тому, захищаємо рідну землю, боронимо своє право вільно обирати майбутнє. Для нас це війна за свободу, цивілізованість, демократію та європейські цінності.

 

 

Моя єдина Україна

22 січня 2020 року в бібліотеці Кременчуцького медичного коледжу імені В.І. Литвиненка для студентів перших курсів відділень за спеціалізацією «Лікувальна справа» та «Сестринська справа» відбулися тематичні інформаційно-просвітницькі заходи до Дня Соборності України, а саме: історично-літературний екскурс «Соборна Україна – одна для всіх, як оберіг», вікторини. Організували та провели заходи працівники бібліотеки – Л.В. Куленок, Т.О. Токар, К.П. Мартиненко.

На заходах були висвітлені основні аспекти становлення Української державності впродовж 1918-1919 рр., розглянуті етапи формування Соборності України. Мета заходів – формування у студентської молоді поваги до минулого Батьківщини; виховання національно-патріотичної свідомості, почуття гідності бути громадянином України та любові до рідного краю.


 Є багато країн на землі,

В них – озера, річки і долини…

Є країни великі й малі,

Та найкраща завжди – Батьківщина!

І тому найдорожчою нам

Є і буде у кожну хвилину,

Серед інших країн лиш одна, –

Дорога нам усім – Україна.

 

 

Не згасне в серці пам’яті свіча

25 листопада 2019 року у Кременчуцькому медичному коледжі імені В.І. Литвиненка з метою вшанування пам’яті жертв голодомору у 1932-1933 років проведено інформаційно-просвітницький захід «Не згасне в серці пам’яті свіча» під керівництвом викладача історіїВ.В. Гавелі. Мета заходу – виховати молодь не бути байдужими до цих трагічних подій в історії України та пам’ятати про ті страшні випробовування, які випали на долю нашого народу.

Під час заходу студенти хвилиною мовчання вшанували пам’ять померлих під час Голодомору.

 

 

Працівниками бібліотеки було організовано тематичну літературну виставку.

 

 

Бабин Ярбез права на забуття

   30 вересня 2019 року у Кременчуцькому медичному коледжі імені               В.І. Литвиненка проведений інформаційно-освітній захід «Бабин Яр – без права на забуття» до 78-ої роковини від початку однієї найбільших трагедій ХХ століття – масових розстрілів мирного населення в урочищі Бабин Яр у м. Києві, вчинених нацистами у 1941-1943 роках.  

 

Годину спілкування зі студентами підготував та провів викладач історії: В.В. Гавеля.

 

Україна – європейський вибір

05 квітня 2019 року в Кременчуцькому медичному коледжі ім. В.І. Литвиненка проведений інформаційний марафон «Україна – європейський вибір» на якому викладач історії В.В. Гавеля зазначив, що Європейська інтеграція і членство в Європейському Союзі є стратегічною метою України, найкращим способом реалізації національних інтересів, побудови економічно розвинутої і демократичної держави, зміцнення позицій у світовій системі міжнародних відносин. Наша держава стала на шлях до євроінтеграції, зробивши вибір на користь європейських демократичних цінностей та свобод.

 

 

 

Герої нашого часу

21 лютого 2019 року в Кременчуцькому медичному коледжі ім. В.І. Литвиненка проведена година пам’яті, присвячена вшануванню подвигу українців, загиблих під час Революції Гідності.

На заході куратори груп – Середа Т.В., Ковтун М.Г. та студенти груп 1-Б та 2-Б відділення за спеціалізацією «Сестринська справа» розглянули  трагічні сторінки подій Революції Гідності.

Викладачі ознайомили студентів з Книгою Пам’яті полеглих за Україну «Ангели світла» – інформаційно-довідковим виданням про самовідданих і мужніх героїв-кременчужан, які боронили  українську землю й загинули на її східних рубежах. 


 На годині спілкування лунали патріотичні вірші, пісні та використані відео сюжети.

Учасники заходу хвилиною мовчання вшанували пам’ять полеглих.

 

 

Шануємо героїв імена

Студенти та викладачі Кременчуцького медичного коледжу ім. В.І. Литвиненка взяли участь у проведенні урочистих, інформаційно-просвітницьких та культурно-мистецьких заходів в рамках відзначення в Україні Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

05 лютого 2019 року, в кабінеті патріотичної слави, викладач з військово-медичної підготовки Косенко М.А. разом з членами гуртка «Магнолія» у співпраці з головою правління громадського об’єднання «Гвардія»  Є.А Яцюком провели урок мужності «Наші земляки – учасники бойових дій на території Республіки Афганістан».

  


09 лютого 2019 року члени гуртка «Магнолія» відвідали урочистий захід, присвячений 30-ти річчю виведення військ із Афганістану, який відбувся у Міському палаці культури.

 

15 лютого 2019 року  студенти та викладач Косенко М.А., взяли участь у мітингу, який відбувся на честь усіх військовослужбовців, які захищали нашу державу від проявів тероризму, виконали свій інтернаціональний обов’язок і полягли героями на чужій землі заради миру. Захід відбувся на території парку «Воїнів-інтернаціоналістів» біля пам’ятника «На Афганській стежині»

 

 

Збережемо історичну пам'ять

29 січня 2019 року в Кременчуцькому медичному коледжі ім. В.І. Литвиненка проведена історико-патріотична година спілкування «Трагедія Крут: крізь призму минулого і сучасного» під керівництвом викладача історії В.В. Гавелі. Викладач зазначив, що ця героїчна й водночас трагічна подія знаменувала початок нової епохи національного пробудження українців, усвідомлення нашого права жити на рідній землі та святого обов’язку – захищати її. Юнаки, які пожертвували своїм життям заради України, стали легендою для наступних поколінь борців за незалежність

 

 



Пам’ять полеглих Героїв студенти вшанували хвилиною мовчання.

 

 

 

День Соборності – національне свято України

22 січня 2019 року у Кременчуцькому медичному коледжі імені В.І. Литвиненка проведена година історичної пам’яті «Сила українського народу – в єдності!» з нагоди Дня Соборності та 100-річчя від дня проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. На заході були висвітлені основні аспекти становлення Української державності та розглянуті етапи формування Соборності України. 

 




     

 

Годину спілкування зі студентами підготував та провів викладач історії: В.В. Гавеля.

 

 

 

 

Мужність та відвага скрізь покоління

14 жовтня українці відзначають одразу три свята: свято Покрови Божої Матері, День українського козацтва, День захисника України.

З нагоди цих свят, 12 жовтня 2018 р., у медичному коледжі проведена відкрита година спілкування  «Мужність та відвага скрізь покоління».

У заході приймали участь студенти груп: 2-А відділення за спеціалізацією «Лікувальна справа» (9) та 1-Б відділення за спеціалізацією «Сестринська справа (9) під керівництвом кураторів груп – В.І. Ляпун, Т.В. Середи



Серед почесних гостей були військовослужбовці та представники громадської організації українського козацтва.

Шаблій Микола Михайлович – полковник козацтва, отаман громадської організації українського козацтва з охорони громадського порядку і кордонів м. Кременчука розповів студентам про історію українського козацтва та його  роль у становленні нашої держави та привітав зі святами.

 

Учасники заходу вшанували пам’ять загиблих, які полягли на полі бою, захищаючи нашу рідну землю, хвилиною мовчання.

  У коледжі ведеться активна робота з молоддю направлена на відродження традицій українського козацтва. Проведення таких заходів допомагає студентській молоді краще пізнати історію своєї країни, адже нашим сучасникам потрібно дбати про культурне і духовне відродження народу, потрібно навчитися пишатися тим, що ми – українці.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вітчизну зі святом вітаємо нині

І хочемо, щоб вона мужніла й цвіла,

Навіки слава, слава Україні

Її народу слава і хвала

 

КОЗАЦЬКІ ЗАБАВИ

      09 жовтня 2018 року в Кременчуцькому медичному коледжі                          ім. В.І. Литвиненка проведено спортивно-розважальне свято «Козацькі забави». Мета заходу – розширити кругозір студентів про козацтво, сприяти національно-патріотичному вихованню молоді, прививати почуття дружби, колективізму та популяризувати фізичну культуру та спорт.




 

У козацьких забавах взяли участь дві команди: «Соколи» та «Орли».

Учасники команди «Орли»:

1)    Бордюг Михайло;

2)    Власенко Ярослав;

3)    Кудря Олексій;

4)    Покутній Данило;

5)    Белов В`ячеслав;

6)    Кошенко Андрій;

7)    Коноваленко Максим.

Учасники команди «Соколи»:

1)    Петров Артем;

2)    Івко Сергій;

3)    Рева Олексій;

4)    Кравчук Святослав;

5)    Матяшенко Микола;

6)    Моклаков Егор;

7)     Погорілець Єгор.

До складу суддівської колегії входили:

1)    Л.В. Юрченко – заступник директора з навчальної роботи;

2)    Л.В. Копичко – заступник директора з виховної роботи;

3)    І.В. Подтикан – голова профспілкової організації коледжу;

4)    П.О. Іванова – голова циклової комісії.

Учасники команд проявляли свої найкращі якості – кмітливість, розум, силу та спритність.

 

У завзятій боротьбі кожен студент показав себе з найкращої сторони. Першу половину змагань вигравала команда «Орли», а другу – «Соколи». Але на завершальному етапі конкурсу команди зрівняли свої результати та набрали однакову кількість балів – по 12.

За результатами конкурсу дві команди отримали – 1 місця.

Кожен студент отримав грамоту, а команди в подарунок від профспілкової організації отримали солодкі призи.

Вітаємо учасників з перемогою!

Українська вишиванка – символ сили, добробуту,

краси та оберегів

Українська вишиванка – це магічна пісня!

То печаль і радість – напоказ душа,

Історична повість і реальна дійсність,

Це народна правда – щира і свята!

17 травня 2018 р.

 



 

Ніхто не забутий, ніщо не забуте

11  та 12 квітня 2018 року у Кременчуцькому медичному коледжі імені В.І. Литвиненка проведені тематичні виховні години з нагоди відзначення Міжнародного дня визволення в’язнів фашистських таборів. На заході були висвітлені основні аспекти консолідації зусиль влади та громадського суспільства навколо історії боротьби Українського народу за свою свободу у період Другої світової війни та гідно вшанували пам'ять остарбайтерів.

Години спілкування зі студентами підготували та провели викладачі історії: В.В. Гавеля, С.В. Ковтун.



 

Промінь Гідності нехай ніколи не згасає!

19 лютого 2018 року у Кременчуцькому медичному коледжі імені В.І. Литвиненка був проведений урок пам’яті «Промінь Гідності нехай ніколи не згасає!» до Дня вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні

.

На заході були розглянуті питання причин та наслідків Революції Гідності. Хвилиною мовчання була увічнена пам’ять Героїв Небесної сотні. Захід  організований та проведений викладачем історії – С.В. Коротун.


Україна – соборна країна

        22 січня 2018 року у Кременчуцькому медичному коледжі                          імені В.І. Литвиненка проведені тематичні виховні години з нагоди Дня Соборності, 100-річчя прийняття Четвертого Універсалу Української Центральної Ради та 100-річчя бою під Крутами. На заходах були висвітлені основні аспекти становлення Української державності впродовж 1918-1919 рр., розглянуті етапи формування Соборності України.

Години спілкування зі студентами підготували та провели викладачі історії:        С.В. Коротун, В.В. Гавеля.
 





 

СВЯТО ВИШИВАНКИ

23 серпня 2017 року студенти коледжу – учасники художньої самодіяльності взяли участь у фестивалі «Святі Вишиванки» до 26-ої річниці незалежності України, який відбувся на літній сцені комунального закладу культури «Міський парк культури і відпочинку «Придніпровський». Художні керівники: М.М. Власенко, А.Л. Дорогокупля, С.М. Дорогокупля.

 


 

 

Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття…

29 березня 2017 року в Кременчуцькому медичному коледжі імені В.І. Литвиненка пройшла літературно-поетична година «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття…», присвячена 204-й річниці від дня народження Т.Г. Шевченка, мета якої було розкрити велич і безсмертя українського поета, неперевершеного майстра слова.
Студенти групи 1-А відділення за спеціалізацією «Лікувальна справа» (9 кл.) під керівництвом викладача української літератури Г.О. Чорної підготували повідомлення про життя і творчість Великого Кобзаря, декламували вірші та розповідали про Тараса Шевченка-художника.
Емоційного забарвлення заходу надало декламування студентами поезій «Заповіт», «Розрита могила» та фрагменту з поеми «Катерина».





До кожного сучасника були звернені слова Великого Кобзаря:
Учітесь, читайте,
І чужому научайтесь,

Й свого не цурайтесь.

Козацькі забави

13 жовтня 2017 року в Кременчуцькому медичному коледжі                      ім. В.І. Литвиненка проведений спортивно-масовий захід «Козацькі забави» в рамках святкування Дня українського козацтва.
Викладач фізичного виховання І.А. Васильченко, при підтримці колег В.І. Сердюк та О.М. Бабич, підготувала цікаві спортивно-розважальні змагання на яких студенти першого курсу відділення за спеціалізацією «Лікувальна справа» продемонстрували спритність, витривалість та спортивний азарт.

 

Пам’ятаємо минуле заради майбутнього
02 жовтня 2017 року у Кременчуцькому медичному коледжі ім. В.І. Литвиненка відбулася зустріч студентів груп 1-Б та 1-В відділення за спеціалізацією «Лікувальна справа» з учасником бойових дій в роки Великої Вітчизняної війни Валентиною Дмитрівною Івженко. Студенти із хвилюванням слухали розповідь В.Д. Івженко про нелегкі випробування, які лягли на плечі українського народу в ті далекі часи війни. Студент Андрій Німіровський виступив з презентацією «Нескорений Кременчук».
Хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих, які полягли на полі бою, захищаючи нашу рідну землю.

Щирі слова подяки ветерану війни висловили заступник директора з виховної роботи Л.В. Копичко, куратори груп: О.В. Мельченко, С.М. Запорожець та студенти коледжу.





Мій рідний Кременчук – моя історія жива!
27 вересня 2017 року В Кременчуцькому медичному коледжі ім. В.І. Литвиненка проведена відкрита година спілкування «Мій рідний Кременчук – моя історія жива!» в групах 2-А відділень за спеціалізаціями «Лікувальна справа» та «Сестринська справа», куратори груп: Л.А. Домбровська., І.В. Петряшева. 





Дзвони Гонгу Миру
21 вересня 2017 року студенти Кременчуцького медичного коледжу ім. В.І. Литвиненка взяли участь в урочистій церемонії з нагоди Міжнародного Дня Миру, яка відбулася в Комунальному закладі культури і відпочинку «Парк Миру».











Європейський вибір – крок на шляху до розвитку України

У Кременчуцькому медичному коледжі імені В.І. Литвиненка проведені виховні заходи, присвячені Дню Європи в Україні: години спілкування з тем: «ЄС і Україна – дружні сусіди», «Місце в Європі, де б я хотів побувати», «Сім чудес світу, України, Полтавщини», квест «Європейські перегони», випустили стінну газету
 « Європейський вибір – крок на шляху до розвитку України».

На заходах був представлений інформаційно-пошуковий матеріал викладачів гуманітарних та соціально-економічних дисциплін С.В Коротун, М.С. Черкун.







«Пам'ять серця»


04 травня 2017 року в Кременчуцькому медичному коледжі ім. В.І. Литвиненка проведений урочистий захід «Пам'ять серця» до Дня пам’яті та примирення і 72-ї річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Захід підготували та провели куратори академічних груп: Д.О. Якимець, Н.Д. Корецька; студенти груп 1-А та 2-А відділення за спеціальністю «Сестринська справа».
У заході взяли участь: О.Ж. Столбунова, спеціаліст відділу по роботі з населенням мікрорайону №8 Автозаводської районної державної адміністрації виконавчого комітету Кременчуцької міської ради; В.Д. Івженко, ветеран Другої світової війни; Б.В. Шкарін, учасник бойових дій в Афганістані; С.О. Кшевінський, учасник АТО на Сході України.

Хвилиною мовчання вшанували пам'ять Степана Усса, випускника коледжу, який загинув, захищаючи територіальну цілісність України і всіх героїв, хто в різні роки боронили нашу рідну землю від ворогів.

У бібліотеці коледжу представлена книжкова виставка «На хвилях пам’яті».






Пам’ять не вмирає…


19 квітня 2017 року в Кременчуцькому медичному коледжі ім. В.І. Литвиненка проведена виховна година та засідання круглого столу з теми «Сталінський терор 1937-1938 років» під керівництвом викладача історії В.В. Гавелі. На заходах розглянули питання: сутність соціалізму; К. Маркс і більшовики; сталінізм і його сутність; великий терор 30-х років.





20 квітня 2017 року в медичному коледжі проведена відео лекція на тему: «Проблеми історичної репарації остарбайтерів та жертв Голокосту». Викладач історії С.В. Коротун розкрила такі питання: основні події та наслідки Другої Світової війни; остарбайтери та їх історія.


День українського добровольця
15 березня 2017 року в Кременчуцькому медичному коледжі ім. В.І. Литвиненка проведений урок мужності в рамках відзначення Дня українського добровольця під керівництвом Косенка М.А., викладача військово-медичної підготовки, керівника гуртка «Магнолія»; Власенка М.М., начальника ЦО.
На зустрічі зі студентами виступили Бабич В.М., учасник АТО, керівник авіамодельного гуртка центру дитячої та юнацької творчості м. Світловодська; Кам’янський О.М., військовий фельдшер, випускник медичного коледжу.






Т.Г. Шевченко – наш. Він для усіх століть…

14 березня 2017 року в гуртожитку Кременчуцького медичного коледжу ім. В.І. Литвиненка відбувся літературно-музичний вечір «Т.Г. Шевченко – наш. Він для усіх століть…» до 203-річниці від дня народження Великого Кобзаря – Т.Г. Шевченка під керівництвом вихователя Т.П. Прописвіт. Студенти читали вірші, виконували пісні на слова Т.Г. Шевченка, інсценізували твори поета. 





Крути – символ національної честі українського народу
30 січня 2017 р. в Кременчуцькому медичному коледжі ім. В.І. Литвиненка проведений урок пам’яті «Крути – символ національної честі українського народу» під керівництвом викладача історії В.В. Гавелі. Захід проводився з метою ознайомлення студентської молоді з однією із трагічних сторінок історії України, виховання почуття поваги до тих, хто заради незалежності України віддав своє життя. Пам’ять полеглих Героїв вшанували хвилиною мовчання.

До цієї події організована книжкова виставка в бібліотеці коледжу з теми «Крути: і сум, і біль, і пам'ять» та випущена тематична стіннівка.






Соборність України – основа державності
24 січня 2017 року у Кременчуцькому медичному коледжі імені В.І. Литвиненка було проведено годину спілкування з теми «Соборність України – основа державності» викладачем історії С.В. Коротун.

У процесі проведення заходу були розкриті основні передумови підписання «Акту злуки УНР та ЗУНР», історичне значення документу та важливість цієї події для сучасного розвитку незалежної України.







Чорнобиль не має минулого часу
25 квітня 2015 року в Кременчуцькому медичному коледжі ім. В.І. Литвиненка відбувся вечір-реквієм, присвячений 30-річчю від дня аварії на Чорнобильській АЕС під керівництвом викладача Т.В. Середи.

На урочистий захід запрошені лікарі-ліквідатори аварії: Більченко В.П., керівник Кременчуцької міськрайонної громадської організації «Союз Чорнобиль», учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 1-ї категорії, капітан медичної служби, біохімік; Яценко В.Г., старший лейтенант медичної служби, командир санітарно-протиепідемічного взводу 149 ОМедБ, викладач епідеміології, ВМП, ветеран педагогічної праці.







22 та 29 січня 2016 року в академічних групах проведені уроки пам’яті, присвячені Дню Соборності України та подіям під Крутами під керівництвом викладачів Гавелі В.В. та Коротун С.В.  Під час проведення заходів студенти здійснили історичну ретроспективу подій, тим самим наголосили на великому історичному значенні  їх у житті України.




Чорнобиль: трагедія, подвиг, пам'ять
14 грудня 2015 року студенти Кременчуцького медичного коледжу ім. В.І. Литвиненка взяли участь в урочистому заході з нагоди Дня вшанування пам’яті учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, який відбувся в приміщенні Кременчуцької міської лікарні відновного лікування.




Кременчуцькому медичному коледжу
імені В.І. Литвиненка – 111 років
111 – це вагома дата,
Але для коледжу – це зовсім не роки.
Він є такий, як ми, завзятий,

Дай Бог йому багато літ цвісти!





Небесна Сотня… Герої не вмирають!
У Кременчуцькому медичному коледжі ім. В.І. Литвиненка проведені заходи з ушанування подвигу учасників Революції гідності й увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні: урок Пам’яті, концерт-реквієм, перегляд тематичних відеофільмів.

Студенти відділення за спеціальністю «Сестринська справа» взяли участь у мітингу, присвяченому ушанування подвигу учасників Революції гідності й увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні, що відбувся на площі Незалежності м. Кременчука.






Голодомор 1932-1933 років
28 листопада 2015 року викладачі та студенти коледжу долучилися до Всеукраїнської акції «Запали свічку» з нагоди вшанування пам’яті невинних жертв Голодомору.
30 листопада 2015 року в коледжі проведена відеолекція до дня пам’яті жертв голодомору та політичних репресій «Голодомор 1932-1933 років» в групі З-Б відділення за спеціальністю «Сестринська справа» під керівництвом С.В. Коротун, викладача всесвітньої історії.



Ще не було епохи для поетів, але були поети для епохи

12 листопада 2015 року у Кременчуцькому медичному коледжі проведена виховна година «Ще не було епохи для поетів, але були поети для епохи…» до 80-річчя від дня народження Олійника на базі групи 1-Б відділення за спеціальністю «Лікувальна справа» під керівництвом викладача всесвітньої літератури К.С. Оніщенко.



Мій рідний Кременчук – моя історія жива


28 жовтня 2015 року у Кременчуцькому медичному коледжі ім. В.І. Литвиненка проведено годину спілкування «Мій рідний Кременчук – моя історія жива» на базі групи 1-А відділення за спеціальністю «Сестринська справа» під керівництвом куратора групи Д.О. Якимець.

На заході студенти ознайомилися з історією рідного міста та його сьогоденням. Цікаво подана інформація сприяла виховуванню у студентської молоді патріотичних почуттів до рідного краю та гордості за своє місто – Кременчук.

Мій Кременчук Дніпро надійно обіймає,

Несе на хвилях серця стук.

Душа ж моя тобі пісень співає,

Славетне місто – рідний Кременчук!





22 жовтня 2015 року у Кременчуцькому медичному коледжі                   ім. В.І. Литвиненка проведена година спілкування «Державні символи України» для студентів 1 курсу відділення «Сестринська справа» під керівництвом куратора групи Д.О. Якимець. Студенти ознайомилися з історією виникнення і встановлення державної символіки України.

Даний захід сприяє формуванню у студентської молоді почуття національної свідомості, поваги до державних символів, почуття любові до своєї землі, патріотизму, розвитку почуття відповідальності до своїх обов’язків перед державою.





25-річниця Революції на граніті


12 жовтня 2015 року для студентів відділення «Сестринська справа» Кременчуцького медичного коледжу ім. В.І. Литвиненка був проведений урок історії (лекція), присвячений 25-річниці Революції на граніті (студентського страйку 1990 року). Під час лекції було розглянуто основні причини виникнення даних історичних подій, хронологію та наслідки. Особлива увага була звернута на ненасильницький  характер Революції як першого прояву демократизму в Україні.






Гордість української драматургії
08 жовтня 2015 року викладачами української та зарубіжної літератури Чорною Г.О. та Тесленко І.М. була проведена історико-літературна композиція, присвячена 170 річниці від Дня народження великого драматурга, артиста, режисера Івана Карпенка-Карого, який утверджував на українській сцені життєву правду, високу художню майстерність.

У заході взяли участь студенти 1 курсу відділення «Сестринська справа». Своєю активною участю студенти довели шанобливе ставлення до національних та культурних традицій українського народу, повагу до літературної спадщини письменника.





Князь Київський Володимир Великий

30 вересня 2015 року на базі Кременчуцького медичного коледжу ім. В.І. Литвиненка проведено історичні читання, присвячені Великому князю Київському – Володимиру Святославовичу. Основними напрямами дослідження студентів були народження та юність князя, політична та військова діяльність, хрещення Київської Русі, проведення політичних та соціокультурних реформ. 






Трагедія людської жорстокості

25 вересня 2015 року у Кременчуцькому медичному коледжі імені В.І. Литвиненка було проведено урок пам’яті з вшанування невинних жертв сталінського тоталітарного та нацистського режимів. Основна увага була звернута на масштаби людських жертв на території Бабиного Яру у роки Другої світової війни. 




Роль М.С. Грушевського в історії українського державотворення науки


22 вересня 2015 року серед студентів груп нового набору Кременчуцького медичного коледжу імені В.І. Литвиненка було проведено «круглий стіл», присвячений 150-річчю від дня народження Михайла Сергійовича Грушевського. Основними питаннями були: політична і громадська діяльність Михайла Грушевського, участь Грушевського у державотворчих процесах початку ХХ століття в Україні, наукова діяльність, еміграція. 







Свєшніков І. К. – життєвий шлях та наукова діяльність
9 вересня 2015 року у Кременчуцькому медичному коледжі ім. В.І. Литвиненка було проведено лекцію, присвячену 100-річчю від дня народження видатного українського археолога, науковця, дослідника –  Ігоря Кириловича Свєшнікова. Основна увага була звернута на наукову та громадську діяльність, зокрема вивченню Свєшніковим Берестецької битви 1651 року. 






Урочисте відкриття «Стелли Слави»
7 квітня 2015 року на території компанії «Лукас» студенти Кременчуцького медичного коледжу ім. В.І. Литвиненка взяли участь в урочистому відкритті «Стелли Слави», якою вшанували пам'ять співробітників компанії Степана Усса – випускника медичного коледжу, воєнного фельдшера та Станіслава Прохорова, які віддали своє життя за свободу та незалежність України.





Немає коментарів:

Дописати коментар